Tüm Kategoriler
red-Kit

red-Kit Robotik Kodlama Öğrenim Kiti (Arduino Temelli)

Ürün Kodu : 01.06.021.008
1.221,09 TL + KDV
1.440,89 TL (KDV Dahil)
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • red-Kit Robotik Kodlama Öğrenim Kiti (Arduino Temelli)


  red-Kit nedir?


  Red kit... Ağzında saman çöpü ve sadık atıyla Daltonlara karşı savaşan kovboy... Hayır, bu kez seyretmek için bir çizgi film kahramanı değil, üzerinde çalışması çok eğlenceli bir eğitim materyali: red-Kit Robotik Programlama ve Geliştirme Kartı.

  red-Kit, robotik kodlama eğitimi için Arduino tabanlı bir geliştirme kartıdır. 6-18 yaş arası gençlerin Arduino ile kodlama yapabilmesi için geliştirilmiş. Set halinde gelir ve kutudaki bileşenler:

  o deney kartları

  o Arduino Uno takılı ana kart

  o çeşitli sensörler ve pil, kablo gibi yardımcı elemanlar şeklindedir.

  Her bir deney kartındaki tema bazlı bilgilerden; ilgili komponentin çalışma prensibi, bağlantısı - devre şeması ve Arduino aracılığı ile programlanması zahmetsizce yapılabilir. 

  red-Kit’in özel tasarlanmış PCB’si sayesinde fazladan elektronik bağlantıları ve karmaşık devre şemaları ile zaman kaybetmek yerine projelere odaklanarak algortimik düşünme yetisinin gelişimi sağlanabilir.

  Metin (C) ve blok bazlı (Mblock) programlama dilleri desteklenmektedir!

  red-Kit Deney Kartları


  red-kit-deney-kartlari.jpg (58 KB)

  Kutu içerisinde bulunan tüm komponentlerin çalışma prensibi, günlük hayatta kullanımları, bağlantı ve programlama bilgilerinin bulunduğu eğitim/deney kartlarında öğrencilerin hazır bir müfredata kavuşması sağlanmaktadır. Deney kartlarında yer alan 50 adet görev tamamlanarak elektronik ve programlama olarak belli bir olgunluğa ulaşaılabilir.

  red-Kit Bileşenleri


  red-kit-komponent.jpg (88 KB)

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.