Stokta Yok

Raspberry Pi 4 - 2GB

Ürün Kod: 08.01.081.056
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Raspberry Pi 4 - 2GB : Kişisel PC'nizin yerini alabilecek bir geliştirme kartı!  Raspberry Pi 4 (Bu ürün üzerinde 2 GB RAM takılıdır!)

  Raspberry Pi 3'ün piyasaya sürülmesinden üç yıl sonra, kredi kartı büyüklüğündeki boyutlarına sadık kalarak kişisel PC'lerle neredeyse aynı özelliklere sahip bir Raspberry kartı piyasada: Raspberry Pi 4. Raspberry Pi kez donanım tarafında büyük bir güncelleme geçirmiştir - Bu güncelleştirme kart 2012'de piyasaya sürüldüğü ilk sürümden beri en kapsamlı güncelleştirmedir. Bu güncelleştirmeler aşağıda verilmiştir:

  Hafıza ve İşlemci: 

  Kartın, 1.5GHz'de çalışan 64 bitlik dört çekirdekli Cortex-A72 (ARM v8) bir Broadcom BCM2711 işlemcisi bulunmaktadır. Pi 3 B + yalnızca 1GB RAM opsiyonuyla mevcutken, Pi 4 1GB, 2GB veya 4GB belleğe sahip üç sürümde gelir.

  raspberry pi-4.jpg (113 KB)

  Güç:

  Güç konektörü için USB mikro-B'den USB-C'ye geçiş yapılmıştır. Bu şekilde, fazladan 500mA'lık bir akımı desteği kazanılmış ve Raspberry Pi kartına bağlı USB aygıtları için, yoğun CPU yükü altında bile 1.2A  çıkış sağlanabilmektedir.  Video:

  Mevcut kart ölçülerinde (önceki Raspberry Pi 3 ölçülerinde) kalarak çift ekran çıktısı almak için, A tipi (tam boyutlu) HDMI konektörü bir çift D tipi (mikro) HDMI konektörle değiştirilmiştir. İki adet mikro HDMI bağlantı noktası ve 60Hz'de 4K'a kadar çözünürlükler için donanım video kod çözme desteği de bulunmaktadır. Bu, daha büyük ve daha rahat bir masaüstü çalışma alanı oluşturmak için bir çift monitörü bağlayabileceğiniz veya oturma odasında 4K TV'ye bağlayabileceğiniz ve bu çözünürlüğü gerçekten kullanabileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca, daha eski ekranlara bağlamak için 3,5 mm 4 kutuplu stereo ses / kompozit video bağlantı noktasını da kullanabilirsiniz.  Ethernet ve USB bağlantıları:

  Gigabit Ethernet magjack portu kartın sağ alt köşesinden sağ üst köşesine alınmış ve PCB yönlendirmeleri büyük ölçüde kolaylaştırmıştır. 4 pinli Ethernet Üzerinden Güç (PoE) konektörü aynı konumda bulunmaktadır, böylece Raspberry Pi 4 PoE HAT uyumluluğunu korumaktadır.  Yeni Raspbian Yazılımı:

  Raspberry Pi 4'ü desteklemek için, yeni gelecek Debian 10 Buster sürümüne dayanan ve radikal bir şekilde elden geçirilmiş bir işletim sistemi gelmektedir. Bu OS, kapsamlı bir şekilde modernize edilmiş bir kullanıcı arayüzü ve Chromium 74 web tarayıcısı da dahil olmak üzere güncellenmiş uygulamaların yanı sıra, geri planda sayısız teknik iyileştirme getirmektedir.  Aksesuarlar:

  Raspberry Pi 4 kart boyutlarına göre yeniden tasarlanmış Raspberry Pi 4 muhafaza kutusu renkli görünümü ve dayanıklı plastiğiyle kart için gerekli korumayı sağlamaktadır! Bunun yanında USB-C güç bağlantısı özel üretim kablo konektör yapısıyla müşterilere sunulmaktadır.

   


  Raspberry Pi 4 Ürün Özeti

  o  1,5 GHz dört çekirdekli 64-bit ARM Cortex-A72 CPU (~ 3 × performans)
  o  2 GB (veya 4 GB LPDDR4) SDRAM
  o  Gigabit (1 Gb) Ethernet
  o  Çift bant 802.11ac kablosuz haberleşme
  o  Bluetooth 5.0 BLE
  o  USB-C üzerinden besleme opsiyonu
  o  İki adet USB 3.0 ve iki adet USB 2.0 bağlantı noktası
  o  4K'a kadar çözünürlüklerde çift monitör desteği
  o  OpenGL ES 3.x'i destekleyen VideoCore VI grafikleri
  o  HEVC video (4Kp60 donanım kod çözme)
  o  Daha önceki Raspberry Pi ürünleriyle tam uyumluluk


  Raspberry Pi 4 ile Rapsberry Pi 3 B+ Karşılaştırması

  Raspberry Pi 4 Raspberry Pi 3 B+
  CPU Broadcom BCM2711
  Quad core Cortex-A72 @ 1.5GHz
  Broadcom BCM2837B0
  Quad core Cortex-A53 @ 1.4GHz
  GPU VideoCore VI @ 500Mhz VideoCore IV @ 250-400MHz
  RAM 1GB, 2GB or 4GB LPDDR4-2400 SDRAM 1GB LPDDR2 SDRAM
  USB 2x USB-a 2.0, 2x USB-A 3.0, 1x USB-C 4x USB-A 2.0 portları
  Display portları 2x microHDMI Full-size HDMI (tekli)
  Bağlantı 802.11ac Wi-Fi, Gigabit Ethernet, Bluetooth 5.0 802.11ac Wi-Fi, 300Mbps Ethernet, Bluetooth 4.0
  Diğer 40-pin GPIO header, 3.5mm odyo port,
  kamera modülü desteği, kompozit video
  40-pin GPIO header, 3.5mm odyo port, kamera
  modülü desteği, kompozit video

  En yeni Raspberry ürünleri ve diğer onlarcası Robotsepeti.com'da!!! Robotsepeti.com; uygulama geliştiricilerine, öğrencilere ve profesyonellere ihtiyaçlarına ve kullanım alanlarına uygun Raspberry ürünlerini hızlı ve sorunsuz olarak sunmaktan memnuniyet duyar!
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.