Tüm Kategoriler
Pololu 2753

Raspberry Pi için Pololu DRV8835 Dual DC Motor Sürücü Kiti 2x1.2A PL-2753

Ürün Kodu : 09.01.076.010
328,50 TL + KDV
387,63 TL (KDV Dahil)
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Raspberry Pi için Pololu DRV8835 Çift Motor Sürücü Kiti

  Raspberry Pi uyumlu DRV8835 Dual Motor Sürücü Kiti ve ürüne özel Python kütüphanesi; Raspberry Pi Model B+, Model A+ veya Pi 2 Model B, Pi 3 Model B veya Pi 3 Model B+ ile fırçalı DC motorların çift yönlü kontrolüne imkan sağlar. Model A ve B ile pin dizilimi ve boyut tutarlılığı açısından uyumlu değildir.  Kart üzerinde TI'ın DRV8835 ikili H-bridge sürücü entegresi mevcuttur. Sürücü kartı 1.5V ile 11V gerilim değerleri arasında besleme gerilimi kabul eder ve kanal başına 1.2A  sürekli çıkış akımı sağlayabilir. 1.5A değerlerine ise 1-2 sn gibi kısa süreler için dayanabilir. Kart üzerindeki iki motor sürücü kanalı daha güçlü bir motoru sürmek için paralel olarak da kullanılabilir ve daha yüksek sürme akımı elde edilebilir. Kartın, headerlar ve terminaller bağlı demonte hali aşağıda gösterilmektedir.
  Ürün Özeti


  o  Dual-H-bridge motor sürücüsü: iki adet DC motor veya bir bipolar step motor sürebilir
  o  Motor besleme gerilimi: 1,5V - 11V
  o  Lojik çalışma gerilimi: 2 V - 7 V
  o  Çıkış akımı:  1.2 A sürekli (1.5 A tepe) - Herbir kanal için -
  o  Motor çıkışları, tek bir motora 2,4 A sürekli (3 A tepe) vermek için paralel bağlanabilir
  o  250 kHz'e kadar PWM frekansı (ultrasonik frekanslar daha sessiz motor çalışmasını sağlar)
  o  İki olası arayüz modu: Phase / Enable (varsayılan - yön için bir pin, hız için diğer pin) veya IN / IN (çıkış girişi izler)
  o  Motor sürücü kartı üzerine takılan bir add-on regülatör ile Raspberry Pi kartını besleyebilir
  o  Python kütüphanesi ile kolay ve hızlı başlangıç
  o  Kullanılan Raspberry pin ile varsayılan eşlemeler uygun değilse GPIO pin eşleşmeleri (pinout) özelleştirilebilir
  o  Ters voltaj koruması koruması
  o  Düşük voltaj kapama (lockout) ve aşırı akım ve aşırı sıcaklık koruması

  Paket içeriği

  o  Raspberry Pi uyumlu DRV8835 Dual Motor Sürücü Kartı
  o  2×17-pin 0.1″ dişi header (x1)
  o  2-pin, 5 mm terminal bloğu (x3)  Ürünün Kullanımı  Kartın varsayılan durumunda, motor sürücü kartı ve Raspberry Pi, ortak bir toprağa sahip olmalarına rağmen farklı farklı voltaj jaynakları ile beslenmekte bununla beraber DRV8835, lojik besleme voltajını (VCC) Raspberry Pi’nin 3V3 güç pinlerinden birinden almaktadır. Bu şekilde kullanıldığında; Raspberry Pi, USB Micro-B yuvası üzerinden enerjilenmeli ve motor sürücü kartına da büyük VIN ve GND pedleri ile 1,5 V ila 11 V arası bir gerilim verilmelidir. Ayrıca motor sürücü kartı, uygun bir voltaj regülatörünü rahatça bağlayabileceğiniz üç adet pin içerir; böylece motor beslemesi üzerinden enerjilenen regülatör (örneğin S7V7F5)ile Raspberry Pi'ye enerji verilebilir (Motor sürücü kartının VOUT pininin regülatörün VIN pinine, regülatörün VOUT pininin ise motor sürücü kartının 5V pinine bağlanması gerektiğini unutmayın! Bakınız aşağıdaki resim!)  Kart varsayılan olarak PHASE/ENABLE modda çalışmak üzere ayarlanmıştır ve ENABLE üstündeki PWM sinyali motor hızını belirlerken PHASE pini ise motor yönünü belirler. Her iki kanal için iki adet GPIO pini (GPIO12,GPIO5-->motor1; GPIO13,GPIO6-->motor2) bu modda çalışmak üzere kullanılabilir. Daha ileri kontroller için MODE pinini dijital "low"a sürerek IN/IN modda çalışma sağlanabilir.


  Tek bir motor kontolü yapmak için iki motor kanalını da paralel olarak kullanmak istediğinizde iki kanalın da aynı kontrol sinyalini almasını sağlamak ve çıkış kanallarını birleştirmek gerekir ve bunun için kart üzerinde bir dizi işlem gereklidir. Bu işlemler dikkatlice yapılmalıdır!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.