Stokta Yok
 - 2564

Pololu 5V, Voltaj Yükselten ( Step Up , Boost ) SMPS Regülatör PL-2564

Ürün Kod: 03.02.076.211
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Pololu 5V, Gerilim Yükseltici Voltaj Regülatörü U1V10F5  Pololu U1V10F5, gerilim yükseltici (boost) bir SMPS (anahtarlamalı güç kaynağı) kartıdır. Son derece küçük boyutlara sahip (0.35″×0.45″) Pololu U1V10F5 kartı, 0.5V'a kadar giriş gerilimlerini yükselterek 5V çıkış gerilimi sağlayabilmekte ve 5V ile çalışan devreler için küçük 'formfactor' değeri ile pratik bir çözüm olmaktadır. Giriş gerilim çıkış gerilimi geçtiği hallerde ise lineer down-regulation moduna geçmektedir.

  DC-DC konvertör olarak da bilinmekte olan bu çevirici kartı %70- %90 arası verimlilikte çalışabilmektedir. Çıkış akımı, giriş-çıkış voltajlarının ve verimlilik değerinin bir fonksiyonudur. Giriş akımı ise 1.2A değerine kadar yükselebilir. Ürün üzerinde 140°C değerinde aktif olan termal shutdown donanımı da mevcuttur ancak ters gerilim koruma mevcut değildir.
  Ürün Özeti

  o   Giriş voltajı: 0,5 V - 5,5 V
  o   Çıkış Gerilimi: % 4 hassasiyetle 5V sabit 
  o   Giriş voltajı çıkış voltajından büyük olduğunda otomatik doğrusal regülasyon
  o   1.2 A anahtarı, 1.2 A'ya kadar giriş akımlarına izin verir
  o   Hafif yükte iyi verimlilik: <1 mA tipik yüksüz quiescent (sükunet) akımıdır, ancak çok düşük giriş voltajları için 1 mA'yı geçebilir. 
  o   Entegre aşırı sıcaklık kapatma
  o   Küçük boyutlar: 0.35 ″ × 0.45 ″; × 0,1 ″ (9 × 11,5 × 2,5 mm)
  o   Konnektörde pin aralıkları 0.1" tir.  Kullanım ve Uyarılar

  Boost regülatörünün üç bağlantısı vardır: giriş voltajı (VIN), toprak (GND) ve çıkış voltajı (VOUT).


  Giriş gerilimi, VIN, regülatörün açılabilmesi için en az 0,5 V olmalıdır. Ancak, regülatör açıldığında, giriş voltajı 0,3 V'a kadar düşebilir ve 5 V çıkış voltajı VOUT'da korunur. Standart destek regülatörlerinden farklı olarak, bu regülatör, küçük ve orta büyüklükteki yükler için 5,5 V ile 5 V arasındaki giriş voltajlarını 5 V'a dönüştürmesini sağlayan ek bir lineer down-regülasyon moduna sahiptir. Giriş voltajı 5 V'u aştığında, regülatör otomatik olarak down-regülasyon moduna geçer. Giriş voltajı 5,5 V'u geçmemelidir. Lütfen giriş voltajının 5,5 V'u aşmasına neden olabilecek bozucu LC sıçramalarına karşı dikkatli olun!


T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.