2871

Pololu 3.3V Buck - Boost SMPS, Ayarlanabilir Low-Voltage Cutoff, PL-2871

Ürün Kod: 03.02.076.218
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Pololu 3.3V (opsiyonel 5V) Buck - Boost SMPS Regülatör [ Değişken Low-Voltage Cutoff, S9V11F3S5CMA DC-DC Konvertör] 


  S9V11x serisi Step Down/Step Up (Buck-Boost) SMPS Regülatörlerden biri olan S9V11F3S5CMA kartı, giriş geriliminin çıkışından daha yüksek veya daha düşük bir gerilim değerinde olmasına bakmaksızın çıkış voltajını 3.3V'a sabitler. İstenen performansın sağlanması için giriş gerilimi 3V-16V arasında değişim gösterebilir buna karşılık çıkış sabit 3.3V olacaktır. Ancak isteğe göre kart çıkışı SEL pini üzerinden sabit 5V değerine de ayarlanabilir!

  S9V11x ailesi buck - boost güç kaynağı kartlar, batarya beslemeli projeler için batarya ve yük arasında yer alabilecek yapıdadır çünkü, yeni veya şarjlı bataryalar öncelikle istenen gerilimin biraz üzerinde gerilim sağlarken sonrasında zayıflayarak çıkışlarında daha düşük bir gerilim sağlarlar. Bu durumda bataryanın bağlı olduğu buck- boost konvertör kararlı ve sabit bir gerilim çıkışı sağlamaya devam edecektir.

  S9V11F3S5CMA-buck-boost.jpg (32 KB) formul-cut-off.jpg (5 KB)

  Kart üzerinde 12 turlu hassas trimmer pot mevcuttur. 12 turlu hassas potansiyometre üzerinen düşük voltaj cut-off ayarı yapılmaktadır. Bu özellik batarya beslemeli devrelerde bataryaların aşırı deşarj olarak kalıcı hasar oluşması önlemek için kullanılır. Cut-off potansiyometresini saat yönünde döndürmek cut-off voltajını arttırır.  Cut-off voltajı EN pini gerilimi ile üstteki formüle göre kontrol edilir. En pini 0.7V değerinde kart uyku moduna geçerken 0.8V değerinde uyku modundan çıkar. Mevcut giriş geriliminizi VIN olarak belirledikten sonra "VIN cut-off" istediğiniz batarya kesim değeri olacaktır ve bu orandan da EN değerini elde edip pot üzerinde EN pinini çıkan değere ayarlayarak düşük voltaj cut-off değerini set edebilirsiniz!

  S9V11F3S5CMA-SEL-pin.jpg (142 KB)S9V11F3S5CMA Voltaj Regülatör kartında, çıkış gerilimi 5V''a ayarlanabilir, bunun içi SEL pini yanındaki boş pad ile bir tel yardımıyla lehimlenmelidir (üstteki resim). SEL pini ni boşta bırakmak ( ilk satın aldığınızdaki durum ) SEL pinini 1.1V altında tutacak ve çıkış 3.3V üretmeye devam edecektir

  S9V11F3S5CMA Buck-Boost SMPS Regülatör Kartı Özellikleri ( Özet )


   Giriş gerilim aralığı: 2V - 16V (çalışmaya başlamak için girişte 3V gerekmekte sonrasında giriş 2V'a kadar düşebilmektedir)
  o  Çıkış gerilimi: Sabit 3.3V - %(-3)- %(+5) doğruluk  - SEL pini üzerinden 5V'a ayarlanabilir.
  o  Maksimum sürekli çıkış akımı: 1.5A (tipik değer)
   Tipik verim değeri: %85 - %95 
   Yerleşik kısa devre ve aşırı ısınma koruma donanımı
   Batarya beslemeli devrelerde bataryaları korumak için hassas low-voltage cutoff ayarı
   Çıkış geriliminin istenen değere ulaştığını ve bu değerde tutulabildiğini gösteren "power good" çıkışı
  o  Güç tasarrufu özelliği düşük akımlarda yüksek verimliliği sürdürür ( sükünet akımı 1mA'e iner)
  o  Ölçüler: 12.7 × 15.3 × 6.4 mm
  o  Ağırlık 0.8g

  S9V11x Serisi Buck Boost SMPS Regülatör Performans Grafikleri


  Farklı gerilimler için verim - çıkış akımı grafiği:


  s9v11x-smps-verim-3.3V.jpg (38 KB) s9v11x-smps-verim-6v.jpg (37 KB)
  s9v11x-smps-verim-9v.jpg (37 KB)

  Sürekli Çıkış Akımı

  s9v11x-surekli-cikis-akimi.jpg (51 KB)

  Vgiriş > Vçıkış iken başlangıç akımı (startup current) 700mA ile sınırlıdır, daha fazla akımlar çıkış sabitlendikten sonra çekilebilir.

  Vgiriş < Vçıkış iken başlangıç akımı giriş voltajıyla birlikte lineer olarak azalarak 300mA düzeyine gelir (başlangıçta min 3V giriş olması şartıyla)

  S9V11x Serisinden DC-DC Konvertör ÇeşitlerimizT-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.