- EF04043

Octopus Barometric Pressure Sensor

Ürün Kod: 10.13.027.001
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • OCTOPUS BAROMETRİK BASINÇ SENSÖRÜ


  Octopus Barometrik Basınç Sensörü, dijital basınç sensörü BMP180 kullanılarak yapılmış bir basınç ölçüm brick kartıdır. Brick üzerinde yer alan diğer elamanlar ise kartın maksimum 3.3 volt ile çalışması ve geliştirme kartlarının ise genelde 5V vermesi dolayısıyla 5 Vdc- 3.6 Vdc çevirimi yapan voltaj regülatörünün elemanlarıdır. Ayrıca bağlantı arayüzü için 4 pinden (Vcc, Gnd, Veri ve Saat frekans pinleri) oluşan konnektör kullanılmıştır.

  BMP180 sensörü; yüksek hassasiyete sahip, küçük hacimli ve düşük güç tüketimine sahip bir basınç sensörüdür. Ürün üzerinde yer alan ADC ile en düşük 0.03hPa çözünürlüğe ulaşılır. Sensör tarafından çekilen akım 3uA'dır. Octopus Barometrik Basınç Sensör sensörü I2C ile haberleşir ve birçok mikrodenetleyici ile kolayca entegre edilebilir.


  Octopus Barometrik Basınç Sensör verileri, basınç sensörü BMP180'in E2PROM'da saklanan kalibrasyon verileri ile kompanze edilmelidir. E2PROM 176 bitlik kalibrasyon verisi (16 bitlik 11 word) saklar. Bu veri; ofset değeri, sıcaklık bağımlılığı ve diğer parametrelerin kompanzasyonunda kullanılır.

  Octopus Barometrik Basınç Sensörü bir mikrodenetleyiciye bağlandığından ölçüm başlatma için bir sekans gönderilir. Önce sıcaklık sonra da basınç değerleri ölçülüp bu ölçümler arasında sırasıyla 4.5 ms ve moda bağlı beklemeler (basınç ölçümü için çözünürlüğe bağlı değişen süreler) yapılır. Bu değerler E2PROM'da saklanan kalibrasyon katsayıları kullanılarak fiziksel sıcaklık ve basınç değerlerine dönüştürülüp I2C ile okunur. BMP180'nin çözünürlüğün kademeli olarak arttığı 'ultra low power', 'standart', 'high resolution' ve 'ultra high resolution' şeklinde donanaım hassasiyet modu vardır ve modlar yazılım üzerinden oversampling_setting parametresi ile ayarlanabilir. Standart modda örnekleme adedi saniyede 128 kez olabilir. Örnekleme oranı daha da arttırılabilir fakat bu durumda çekilen akım ve çevirim süresi artacaktır.  KULLANIM ALANLARI

  Gelişimiş GPS sistemleri
  In&Outdoor navigasyon
  Spor aletleri
  Hava Durumu Tahmini
  Dikey hız göstergeleri
  ÖZET

  Besleme voltajı : 1.8 Vdc - 3.6 Vdc (Maksimum)
  Arayüz tipi: Dijital
  Pin tanımı: S (Sinyal), V (Vcc), SA (Data), SC (Clock)
  Tak&Çalıştır şeklinde kolay kullanım
  Kararlı ve uzun çalışma ömrü
  Basınç aralığı: 300 - 1100mBar
  Sıcaklık aralığı:0 - 65°C
  Veri çözünürlüğü: 0.01mBar (Basınç), 0.1 °C (Sıcaklık)
  I2C arayüzü
  Kalibreli çıkış sinyali
  Pb free ve RoHS uyumlu
  Ebatlar: 19mm X 27mm
  Çalışma sıcaklığı -40 derece ~ +85 derece
  Gönderi içeriği: Octopus Barometrik Basınç Sensörü  robotsepeti.com fonksiyonel ve ihtiyaca uygun Elecfreaks ürünleriyle size en uygun çözümleri sunar!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.