3d-yazici-indirim-teshir-urunu.jpg (251 KB)
Tüm Kategoriler
Sparkfun

LILYPAD Protosnap Plus Kit - e-tekstil Seti

Ürün Kodu : 10.08.095.011
1.738,52 TL + KDV
2.086,22 TL (KDV Dahil)
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • SparkFun LILYPAD Protosnap Plus Kit  (SparkFun LilyPad Dikilebilir-Giyilebilir Elektronik Ürünleri)  LILYPAD Protosnap Plus Kit; ProtoSnap Plus kartı, iletken iplik, iğne, batarya, USB kablosundan oluşan ve dikilebilir elektronik ürün prototiplemesi yapmanızı sağlayan all-in-one bir kittir. 

  LilyPad ProtoSnap Plus; elektronik devreleri ve programlamayı öğrenmek için kullanabileceğiniz sonrasında interaktif bir kumaş veya giyilebilir bir proje yapmak için ilgili kısımlarında parçalara ayırıp giyilebilir elektronik prototipler üretmede kullancağınız bir karttır. ProtoSnap Plus'ın merkezinde; LilyPad Işık Sensörü, LilyPad Buzzer, LilyPad Buton Kartı, dört çift renkli LilyPad LED ve LilyPad Sürgülü Anahtarı da dahil olmak üzere LilyPad parçalarına önceden kablolanmış bir LilyPad USB Plus mikrodenetleyici bulunur. Mikrodenetleyiciye bağlı modüllerin isimleri ve işlemcinin hangi pinine bağlı olduğu yanlarında yazılmıştır. Bu bileşenler ProtoSnap kartında birbirine ve denetleyiciye bağlı olduğundan, dikmeden önce proje fikirlerinizi test edebilirsiniz. ProtoSnap Plus ayrıca Genişletme portları da içerir; bunlar harici sensörleri ve bileşenleri karta kolayca bağlamak için krokodil kablolarını kullanmanızı sağlar.

  LilyPad Protosnap Plus parts Highlighted
  LilyPad ProtoSnap Plus Diğer Özellikler

  1- ProtoSnap Plus kartı üzerinde yer alan USB Plus modülü, LilyPad Arduino USB - ATmega32U4 Board işlemcisi ile benzer özellikler göstermekle birlikte ondan daha ileri özelliklere sahiptir. Bu özellikler:

  o  Bilgisayara bağlamak için USB bağlantı noktası.
  o  İki farklı güç bağlantı ucu (+) ve toprak (-)  uçları şeklinde...
  o  12 (R), 13 (G) ve 14 (B) pinlerine bağlı RGB LED.
  o  15-20 arası pinlere bağlı altı beyaz LED 
  o  Tek hücreli (3.7V) Lityum-Polimer piller için şarj devresi.

  Additional SMD LEDs2- LilyPad ProtoSnap Plus kartını enerjilendirmek: Karta enerji sağlamak için USB bağlantısı kullanılabilir. Daha taşınabilir bir devre çözümü için ise şarj edilebilir Lityum-Polimer piller tercih edilmelidir.

  3- Önceden yüklü kod: İşlemci üzerine önceden yüklü kod, sürgülü anahtarın durumuan göre iki şekilde çalışabilir: sürgülü anahtar OFF konumunda ise tüm LEDler sırayla yanacaktır. Sürgülü anahtar ON konumuna getirilirse LilyPad USB PLUS modülü üzerindeki beyaz LEDler ışık sensörünün algıladığı ışın şiddetine göre bir bar graph gibi yanarak ışık şiddeti göstergesi oluşturacaktır. Elinizle sensörü bloklayarak bar grafiğin yanış şeklinin değişimini gözleyebilirsiniz.
  NOT: sürgülü anahtar Arduino yazılım geliştirme yortamlarından kod yükleyebilmeniz için de kullanbılır ve bunun için sürgülü anahtar mutlaka ON konumunda olmalıdır. 

  Switch ON
  4- Genişleme portlarını kullanmak: LilyPad ProtoSnap Plus üzerinde harici kartları/komponentleri karta kolayca bağlamak için 5 genişleme portu mevcuttur. Bu portlara geçici bağlantılar kolaylıkla yapılabilir ve bunun için krokodil veya IC klips gibi bağlayıcılar kullanılabilir.


  Testing a LilyPad Temperature Sensor
  5- Kitinizle yapabileceğiniz bazı giyilebilir elektronik devreleri:

  Devre 1: Yanıp Sönen LED'ler
  Devre 2: Temel Renk Karıştırma
  Devre 3: Özel Renk Karıştırma
  Devre 4: Solan LEDler
  Devre 5: Bir Ton çal!
  Devre 6: Butonlar ve Anahtarlar
  Devre 7: Işığı Algılama
  Devre 8: LED Çubuk Grafik
  Devre 9: Theremin Projesi
  Devre 10: Parlayan Gece Işığı Projesi


  6- Kodunuzu yazıp gerekli denemeleri yaptıktan sonra çizgi-çizgi işaretlenmiş bölge boyunca kartınıdaki modülleri kırıp ayırabilirsiniz. Kırma işlemi sırasında dikkatli olunması ve gerekirse bir karga burun veya yan keskki gibi yardımcı kullanılması önerilmektedir. Kırdığınız modülleri kumaş üzerine yerleştirdikten sonra iletken iplikle dikim uçlarından yeniden birleştirebilirsiz.

  Snap LilyPad ComponentsSew LilyPad Components


  7- Li-Po Batarya. Kart üzerinde kullanılan batarya kapasitesi kullanılan LED sayısıyle ilişkilidir. Örneğin birkaç LEDle çalışan bir program 100mAh bir batarya programınızı 5 saat çalıştırabilir. Kart üzerinde bitik bir bataryayı tekrar şarj etmek için USB kablo takılı olmalıdır ve şarj sırasında CHG LEDi yanar işlem bitince söner. Şarj akımı 100mA'dir ve 100mAh bir batary 1 saatte şarj olur. Kart üzerine takılı ve şarj olmakta olan bir bataryanın aşıdır şarj olma durumu söz konusu olmaz. Batarya konektörünü sökerken bir kargaburun kullanmanız olası bir hasarı ve yaralanmayı önler!

  Connecting a LiPo Battery to the LilyPad ProtoSnap Plus
  Paket İçeriği  Bağlantılar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.