pop-up-3D-printer-ve-arac.jpg (269 KB)
 - 101020341

Grove - I2C Renk Sensörü

Ürün Kod: 10.10.088.010
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Grove -  I2C Renk Sensörü V2  Grove  I2C Renk Sensörü nedir?

  Grove Renk Sensörü, TCS3414CS entegresi üzerine kurulmuş bir Grove modülüdür. Renk sensörünü kullanarak ortam ışığındaki renk bileşenlerini ölçebileceğiniz gibi cisimlerin renklerini de algılaybilirsiniz! Elde edilen parlaklık veya renk bilgisinini 16 bit olarak I2C çıkışı olarak alabilirsiniz!


  Grove  I2C Renk Sensörü özellikleri ve kullanım!

  TCS3414CS 8X2 'lık bir fotodiyot dizisi, analog- dijital çeviri ve bazı kontrol fonksiyonları barındırır. 16 fotodiyotun 4 tanesi kırmızı, 4 tanesi mavi, 4 tanesi yeşil filtrelere sahiptir ve kalan 4'ü de filtre barındırmaz. Buna göre gelen ışığın rengi RGB kanallarının vereceği çıkışa göre CIE tristimulus değerlerine ayrılır (XYZ) ve daha sonra kromatik koordinatlar hesaplanır (x,y)! (x,y) değerleri elde edildikten sonra rengi ne olduğunu anlamak için aşağıdaki skalaya bakılması gerekmektedir.  Özellikler

  o Giriş voltajı : 3.3V - 6V

  o I2C hızı: 400 kHz
  o Çalışma sıcaklığı: -40°C ila 85°C
  o Boyut: 20mm x 40mm (1X2) 
  o Ağırlık: 10g
  o Batarya: Hariç
  o Kesme: kullanıcı tarafından alt ve üst eşik değerleri belirlenerek ayarlanabilir!
     Dokümantasyon ve Projeler

  TCS3404_TCS3414-A


  Grove yapıları hakkında!

  Grove, modüler ve standart konektörleriyle hızlı bir prototipleme sistemdir. Her bir grove modülü tek bir işlevi yerine getirir. Örneğin bir buton veya kalp hızı dedektörü gibi...
  Modüler yapıdaki diğer prototipleme sistemleri gibi Grove da hızlı ilerlemenizi sağlar; bunun yanıda Grove, gerçek hayat sistemleri üzerine daha fazla odaklanmanızı sağlayan modüllere sahiptir!
  Grove modüllerini kullanırken bir Base ünitesi (Raspberry Pi, Arduino vb ile bağlantıyı sağlayan konnektörlü shield) kullanmak istemezseniz, uygun yapıdaki bir kablo/ile doğrudan Raspberry Pi veya Arduino bağlantısı da yapabilirsiniz.
  Grove modülleri standart boyutlardadır bunlar; (en X boy) şeklinde olmak üzere 1X1, 1X2, 1X3, 2X2 ve 2X3 şeklinde olup 20mm katları şeklinde çarpana sahiptir (örn 1x3 = 20mm X 60mm).
  Birden fazla Grove modülünün bağlanabileceği çoklu konnektörlere sahip Expansion Board'lar (genişleme kartı) mevcuttur. Bunlar Arduino Mega uyumlu kart, Beaglebone Green uyumlu kart, Arduino Base shield, Particle Photon, NodeMCU ve IOIO-OTG uyumlu kartlardir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.