Tüm Kategoriler
Arduino

Arduino ISP

Ürün Kodu : 08.01.012.006
322,41 TL + KDV
380,44 TL (KDV Dahil)
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • ARDUINO ISP


  Arduino ISP bir programlayıcıdır. Bu programlayıcı ile AVR tabanlı mikrodenetleyici içeren kartlar (Arduino kartlarda da AVR mikrodenetleyici vardır!) üzerindeki bootloader'ı yeniden oluşturabilir ve Arduino kartlarınıza 'sketch' yükleyebilirsiniz. Arduino ISP gibi harici bir program yükleme aracı kullanarak, eski bootloader'ı kaldırıp 'sketch'iniz için yer açmış olursunuz. Ayrıca işlemciniz üzerinde bootloader bir sebeple çalışmaz duruma geldiyse Arduino ISP işlemciye bootloader'ı tekrar yükleyebilir. Boatloader yüklemek arduino kartınızda mevcut olan işlemciyi (mikrodenetleyici) çıkarıp yerine yeni bir işlemci (Yeni bir ATmega) takmanız gerektiğinde de gerekecektir. boatloadr yüklendiğinde ise USB-seri bağlantıdan kart üzerine 'sketch' yükleyebilirsiniz.

  Arduino ISP programlanacak olan karta 5V besleme sağlayabilir . Programlanacak kartın Arduino ISP üzerinden programlanması istenyorsa kart üzerindeki SJVcc jumper bağlantısı yapımalıdır. Arduino ISP'nin kendi beslemesi de 5VDC'dir.

  Arduino ISP üzerindeki Attiny44 'e ait firmware(donanım yazılımı) güncellenebilr veya değiştirilebilir. Bunun için ISP üzerindeki SJFAB jumper üzerinde bağlantı yapılmalı ve ve Arduino ISP bir ICSP konnektörüne takılmalıdır.

  arduino ISP ile ilgili görsel sonucu

  Özetle ARduino ISP'nin kullanım şekilleri şunlardır:  NASIL KULLANILIR?

  Arduino ISP'yi Arduino kartınızın ICSP headerına takın. Konnektörün köşesinde yer alan beyaz noktayı kontrol ederek Arduino kart üzerindeki konnektöre doğru bir bağlantı yapıldığından emin olun! Sonra Arduino IDE'yi açarak 'Tools>Programmers' menüsüne gelin. Arduino ISP'yi kullanarak 'sketch' yükelemek için 'File' menüsünde yer alan 'Upload using programmer ' seçeneğini seçin. Eğer AVR mikrodenetleyici üzerine bootloader yazmak istiyorsanız 'Tools' menüsünden 'Burn boatloader' seçeneneğini seçin.

  Not: Arduino ISP sadece Arduino IDE 1.5.7 veya daha üst sürümleri tarfından desteklenmektedir.

  ​GÖRSELLER vE DÖKÜMANTASYON

  Robotsepeti.com güvencesiyle kolayca ulaşabileceğiniz orjinal bir ürün daha ! Tek yapmanız gereken ihtiyacınızı belirlemek ve bize ulaşmak!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.