menü simgesi Tüm Kategoriler
robobloq

Robobloq Q-Scout Bluetooth Robotik Kodlama Kiti (mBot Muadili Robot)

Ürün Kodu : 02.07.021.028
3.364,04 TL + KDV
4.036,85 TL (KDV Dahil)
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Robobloq Q-Scout Bluetooth Kodlama Kiti (MakeBlock mBot Özelliklerine Sahip Eğlenceli Kendin-yap Robot)
  Piyasa da çok sayıda robotik kodlama seti veya STEM seti bulabilirsiniz. Ancak Robobloq Q-Scout kullandıktan sonra çocuklara mantıksal düşünme, DIY becerileri ve takım çalışması kazandırmada ne kadar etkili olduğu göreceksiniz! Üstelik montajlaması da süper eğlenceli! İşte bu özellikleriyle Robobloq Q-Scout'un çok iyi bir eğitim aracı olduğunu iddia ediyoruz!

  Robobloq Q-scout nedir?


  Robobloq Q-scout, çocukların kullanması ve programlamayı öğrenebilmesi hedeflenerek tasarlanmış kolay kullanıma sahip bir robot kitidir. Basit bir şekilde blok programlama mantığı ile kolayca programlayabilir, üzerine ekstra donanımlar (genişleme paketlerine sahiptir) ekleyerek yalnızca hayal gücünüzle sınırlı farklı özellikler katabilirsiniz. Cihazın Bluetooth özelliği ile cep telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan Türkçe destekli Robobloq uygulaması ile (Mac, Windows, Linux, iOS, Android) manuel olarak kontrol edebilirsiniz. Robobloq Q-scout, uzaktan kumandalı (remote control), engelden kaçma ve müzik modu olmak üzere 3 farklı modda çalışabilir.

  q-scout.png (1.12 MB)


  Q-Scout Hangi bölümlerden oluşur?


  Q-scout-parts.png (131 KB)
  Robobloq Q-Scout ne tür uygulamalarda kullanılabilir?

  outdoor.png (163 KB) line.png (140 KB) light.png (81 KB) music.png (157 KB)
  Dış Ortamda Kontrol Çizgi İzleme Işık Gösterisi Müzik Modu
  Güçlü motorlar, parlak renkli alüminyum alaşım gövdesi ve dengeli kauçuk tekerleriyle Q-Scout, uzaktan kumanda uygulaması kullanılarak iç ve dış ortamlarda çalışabilir. Kullanıcılar, siyah bant kullanarak Q-Scout'un izleyeceği yolu kendi arzularına göre çizebilirler ve ardından Q-Scout'un performansını izleyebilirler! Q-Scout, çok sayıda ışık efekti oluşturup bir gösteri sergileyebilir. Işık sekanslarını kırmızı veya mavi; kısa veya uzun süreli yanmalar şeklinde kullanıcı, programlayarak oluşturabilir. Uygulama üzerinde temel müzik notalarını öğrenin veya Q-Scout kütüphanesinden bir parça seçin. Ardından Q-Scout'ın müziğe nasıl tepki verdiğini izleyin!
  obstacle.png (124 KB) DIY.png (137 KB) compatibility.png (78 KB) expansion.png (78 KB)
  Engelden Kaçma DIY Kiti olarak Q-Scout Diğer Yapılarla Uyumluluk Genişleme Paketi
  Q-Scout, önüne çıkan engelleri belirleyebilecek ve onlardan kaçabilecek akıllı bir robottur. Q-Scout'ı bırakın korkmayın, ne kendini ne de başka birini yaralayacaktır! Q-Scout, yaparak öğrenme sağlayan bir kittir. Ortaya çıkardıkları ürünle çocukların kendine güvenleri artar ve montajlayarak bir şeyler ortaya koydukça yaptıkları işi daha çok severler. Q-Scout, piyasadaki tüm bilinen mekanik yapım kitleriyle (LEGO gibi) uyumludur. Bu şekilde çocuklar kendi Qooper'larını yapabilirler. Robobloq genişleme paketleri ile uyumlu olan Q-Scout, bu paketler yardımıyla 10 farklı formda robota dönüşebilir.  Robobloq Q-Scout için yazılım destekleri neler?


  o   ScratchJr : Çocuklara yönelik oluşturulmuştur. Renkli bloklar sürekle-bırak formundadır ve programlama zahmetsizce ve çocukları sıkmadan tamamlanabilir.
  o   Robobloq MyQode : MyQode ile kullanıcılar daha ilgi çekici oyunlar oluşturabilirler ve programdaki tüm animasyon karakterlerine hareket verebilirler. MyQode kolayca Arduino programlama diline dönüşebilir ve Q-Scout'un farklı komutları işletmesine imkan sağlayabilir.

  q-scout-banner.png (1.10 MB)


  Paket İçeriği  q-scout-content.png (86 KB)  Bağlantılar


  Kullanım Kılavuzu
  Yazılım paketleri için indirme sayfası

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.