menü simgesi Tüm Kategoriler
3Doodler

3Doodler Create Plus (Create+) Essentials 3D Kalem Seti

Ürün Kodu : 23.01.001.011
2.722,35 TL + KDV
3.266,82 TL (KDV Dahil)
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (2)
 • 3Doodler Create+ ESSENTIALS PEN SET  (3Doodler Create Plus Temel Kalem Seti - Deniz Mavisi Renginde veya Siyah Renk Kalemiyle!)

  3Doodler Create Plus Temel Kalem Seti, Create+3B Kalem 3 paket filament, kalem adaptörü, tıkanıklık giderme aparatları ve çeşitli kitap kitapçıklardan oluşur. Bu set ile 70'in üzerinde renk (filament renkleri), 3 farklı malzeme ve ürün sitesi üzerinde sayısız proje fikri kullanıcılara sunulmuştur. Gizemli maske tasarımlarından heykelciklere, etkileyici binalardan sevimli maskotlara sayısız ürün ve model artık tasarımcının parmaklarının ucundadır. İster bir tasarım ürünü ister hediyelik eşya üretiminde veya DIY kullanıcılar için basit bir kablo onarıcı ekipman olarak kullanımda... 3Doodler Create Plus 3B Kalem Seti ile sayısız kullanım alanı düşünebilirsiniz! 

  Önemli NOT: STOK durumuna göre deniz mavisi ya da siyah gövde rengine sahip 3D kalem gönderilecektir!


  Kalem üzerindeki yenilikler nedir?  3Doodler Create Plus 3D kalem, kullanıcıya gelişmiş bir kullanım tecrübesi sunabilmek için tamamıyla yeniden tasarlanmıştır ve içine ikili filament sürme (dual-drive) mekanizması yerleştirilmiştir (Bknz. aşağıdaki şekil) Kalemin şekli açısından ergonomiktir ve normal bir kalem hissiyatı verir. Ayrıca dayanıklı dış kaba sahiptir. Yine üzerindeki farklı mekanizmalar ile tıkanıklık oluşma şansı azaltılmış farklı yapıdaki filamentler için sıcaklık kontrol ve hız kontrol yapıları kalem üzerine eklenmiştir. 

   
  3Doodler Create Plus 3D kalem içi bir öğrenme eğrisi mevcuttur ve 3D çizim hızı ve bu konuda gerekli beceriyi kazanma hızı kişiden kişiye göre değişebilir. Bazı kullanıcılar için "hızlı" bazıları için ise "yavaş" çizim mükemmel çizime götüren hızlardır.

  3D kalem çizim için hazırlanma amacıyla fişe takılır ve üzerindeki ışığın kırmızdan maviye dönmesi beklenir. Bu sırada kablonun dolaşmaması için gerekli alan oluşturulmalıdır. Uygun tipte (PLA, ABS) filament çubuk kaleme takıldıktan sonra malzemeye uygun sıcaklık ve hız kademesi seçilir ve çizime başlanır. Filament türü olarak neon, mat ve parlak renkler mevcuttur ve bunlarla ilginç kombinasyonlar oluşturabilirsiniz


  3Doodler Create Plus ile 3Doodling!

  1- düz bir zemin üzerinde şeklin taban formasyonunu oluşturmak üzere çizime başlayın.
  2- Tabandan uzaklaşarak boş uzayda çizime devam etmek için kalem ucunu tabandan uzaklaştırın. 
  3- 3D şeklinizi tamamlamak üzere köşeleri birleştirin. Aynı şekil içinde farklı renklerde/tipte filamente geçmek, filament değiştirme adımlarından dolayı çizim süresini uzatacaktır!


  3Doodler Kalem nasıl kullanılmaktadır?  1 2 3 4

   
  Güç bağlantısı: Güç bağlantı yuvasına bağlantı yaptıktan sonra ABS/FLX veya PLA plastikler için sıcaklık seçimini yapınız! Filament çubuğu takma: Dişlilere tutunmasını sağlayacak şekilde filament çubuğunu yuvaya itiniz! Bir filament oldukça azaldığında ve farklı bir renk taktığınızda belli bir miktar karılık renkte gelebilir. Hızlı/yavaş butonu: Sürekli plastik ekstrüzyonunda hızlı ve yavaş ekstrüzyon seçeneği için bir basış yeterlidir, bu şekilde akış modu arasında geçiş olur! Geri çevirme (reverse) özelliği: Filament çubuğu kalemden dışarı doğru ilerletmek için herhangi bir butona 2 kez basınız. Bu sırada kalem pals oluşturarak işlemi kolaylaştırır.
  5 6 7
  Plastik sıkışması: Bazen filament, ilerletme dişlisine dolanabilir. Bakım kapağını zorlamadan açın ve kullanma kılavuzundaki talimatları yerine getirin Nozülü çıkarma: Nozül söküm apartı ile nozülü sola çevirerek çıkarın, sağa çevirerek takın. Nozülü zorlamadan ve aparatı ortalayarak işlemi gerçekleştirin! Sıcaklık ayarı: Sıcaklık ayarı yoluyla plastik akışı değiştirilebilir. Akışı hızlandırmak için tornavidayı küçük deliğe takın ve sağa 90 derece çevirin; akışı yavaşlatmak için sola 90 derece çevirin.

  3Doodler Ürünler için Özel 3Doodler App


  Kullanıcılarının talebi üzerine 3Doodler tarafından telefon veya tabletleri bir çizim taslağına (kanvas) dönüştürecek bir uygulama geliştirilmiştir: 3Doodler App. 3Doodler App ile tam olarak telefonunuzun üzerine çizim yaparsınız! evet, tam olarak bu şekilde! 3Doodler App üzerinde yüklü olan bir proje fikrini açtıktan sonra proje ile ilgili şablonu (stencil) tam ekran görüntüleyebilirsiniz. Sonrasında 3Doodler 3D Kalem ile tablet/telefon ekranı üzerine kısım kısım modelini oluşturabilirsiniz. Model kısımları kolayca ekrandan ayrılacaktır.

  Ekrandan kaldırdığınız parçaları birleştirebilir ve ardından modelinizin tümünü birbirine entegre edebilirsiniz. Oluşturduğunuz bu modelin fotoğrafını çekip 3Doodler App üzerine yüklemek son adımdır! İşte bitti! Android, IPad ve IPhone üzerinde çalıştırılabilen bu uygulama üzerinden paylaşılan çok sayıda model ile yeni fikirler geliştirebilirsiniz!

  3Doodler App, yeni proje destekleri, yeni şablonlar ve çoklu dil desteği ile sürekli geliştirilmektedir. Google PLAY, APP Store üzerinden "3Doodler APP"e ulaşabilirsiniz!


  Pakette neler var?  3doodler+_what_is_in_the_box-1.jpg (81 KB)  A. 3Doodler Create+ 3B Baskı Kalemi
  B. 3Doodler ABS & PLA 3mm plastik filament çubuğu paketleri (X3 - 15 farklı renkte) 
  C. Güç Adaptörü
  D. Bakım Araç-Gereçleri (mini tornavida, nozül söküm aparatı, tıkanıklık giderme aparatı)

  + Doodling için Ultimate Guide ( Hızlı Başlangıç Rehberi ve adım adım açıklamalarla 5 adet proje içerir)
  + 3D Kalem Kullanım Kılavuzu

  İlgili Bağlantılar
  o İlk başlama ve kullanım becerinizi ilerletmek için video kaynaklar
  o Kullanım kılavuzları
  o Farklı yaş grubundaki öğrenciler için farklı disiplinlerde ve özgün içeriklerde dersler
  o Blog
  o 3Doodler EDU
  o 3Doodler_ürün_katalogu.pdf (12.64 MB)T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.