pop-up-rev1.jpg (738 KB)
Stokta Yok
 - EF03050

Triple Axis Accelerometer - ADXL345 BK-ADXL345

Ürün Kod: T2269
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Triple Axis Accelerometer - ADXL345 BK-ADXL345


  ADXL345 (Analog Devices),
  küçük ince, düşük güç tüketimine sahip 3 eksenli bir akselerometre olan 'Triple Axis Acceloremeter'in sensörüdür. ADXL345, ADXL335 entegresinin oldukça gelişmiş bir versiyonudur. Gerek haberleşme yeteneği gerek algılayabildiği ivmelenme aralığı ve gerekse de sağladığı dijital çıkışla yazılacak sketch üzerinde kod yükünü azaltması bakımından öne çıkar .

  ​Triple Axis Acceloremeter ADXL345 İşaret uyumlaması (signal-conditioned) yapılmış voltaj çıkışı üretir. Triple Axis Acceloremeter ±16g aralığında ivmelenmeleri algılayabilir ve bu aralık ±2g, ±4g , ±8g olarak da ayarlanabilir . Bunun yanında varsayılan olarak 10 bir olan dijital çözünürlük 10, 11, 12, 13 bit olarak da ayarlanabilir. Ürünün 1 dereceye varan ivme ölçüm çözünürlüğü dinamik ve statik ivmelenme ölçümleri için oldukça idealdir. ADXL345 analog sensörlerin uzun süredir üretilen ve performansı kanıtlanmış bir serisidir. Bunun yanında entegrenin oldukça düşük gürültü oranına ve güç tüketimine (23uA) sahip olduğu göze çarpan diğer özelliklerdir.

  ​Triple Axis Acceloremeter ADXL345 üzerinde herhangi bir regülatör devresi yoktur ve bu sebeple karta verilecek voltaj 2Vdc - 3.6Vdc aralığında olmalıdır.

  Dijital veri iletiminde I2C ve SPI (3 veya 4 telli) haberleşme kullanılabilir. ​Triple Axis Acceloremeter ADXL345'in diğer bir özelliği ise ürünün aktivitesine göre çalışma modlarının 'düşük güç', 'standby' ve 'oto sleep mod' olarak ayarlanabilmesidir. her bir mod için entegre işlemleri belli oranda devre dışı bırakılır veya etkinleştirilir ve güç tüketimi ayarlanır.

  Triple Axis Acceloremeter 345 Self-test özelliğine sahiptir yani ürün kendi üzerinde test gerçekleştirebilir. Bu test ADXL335 'de ayrılmış bir pin olarak bulunan ST gibi bir pin üzerinden değilde DATA Format register'ı üzerindeki SELF_TEST biti ile gerçekleştirilebilir. Bu bit 1 yapıldığında akselerometre üzerine elektrostatik bir kuvvet uygulanır ve sensörde bir hareket oluşur. Self test özelliği 100Hz ile 1600Hz uygulanabilir.

  Sensörün bir kontrol kartı ile kullanımı aşağıdaki şekildeki gibi olabilir (SPI) Bağlantı 'jumper'lar ile sağlanabilir. Bundan sonra demo sketch indirilir ve Arduino seri monitör açılır. Sketch kontol kartı üzerinde çalıştırılı ve Triple Axis Acceloremeter 345 modülü herhangi bir eksende ivmelendirilir.
  OZET


  o   Arduino Freaduino uyumluluk

  o   Besleme gerilimi aralığı: 2 Vdc - 3.6Vdc

  o   3 eksende algılama yapabilme

  o   Kart boyutunu küçültmek için küçük IC paket kullanımı (LGA): 3mm X 5mm X 1mm

  o   Yüksek duyarlılık

  o   Single tap/double tap (Tekli ivmelenme/İkili ivmelenme) algılama

  o   Serbest düşme algılama

  o   max 13 bit veri çözünürlüğü

  o   Aktiflik/pasiflik izleme

  o   Esnek kesme (interrupt) modları

  o   Seri komut ile seçilebilen bant genişliği

  o   10000g şoka dayanabilme

  o   Her eksen için tek bir kapasitör ile bant genişliği ayarı

  o   Kart boyutu: 19mm X 19mm


  UYGULAMALAR

  3D Oyunlar: Tilt ve hareket algılama
  HDD MP3 Player: Serbest düşme algılama
  Laptop PC:Serbest düşme, hırsızlık önleme
  Cep telefonları:ePusula, metin kaydırma, görüntü sabitleme
  Pedometre:Hareket algılama
  PDA: Metin kaydırma
  Navigasyon:ePusula tilt kompanzasyonu
  Robotik:Hareket algılama
  Spor ve sağlık cihazları
  GÖRSELLER ve YARDIMCI KAYNAKLAR


  robotsepeti.com fonksiyonel ve ihtiyaca uygun Elecfreaks ürünleriyle size en uygun çözümleri sunar!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.