Stokta Yok
 - EF03083

MMA7361L 3-Axis Accelerometer ACL02

Ürün Kod: T2307
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • MMA7361L 3-EKSENLİ AKSELEROMETRE (İvme Ölçer) ACL02


  Freescale'in MMA7361 entegresi temelinde oluşturulan 3-Eksenli Akselerometre (İvme Ölçer) düşük g değerine sahiptir ve MEMS teknolojisiyle üretilmiştir. Herhangi bir carrier kart üzerinde kendi özel uygulamalarınız için kullanılabilir. Elecfreaks tarafından sunulan 3-Eksenli Akselerometre (İvme Ölçer) pinlerine ulaşımı oldukça zor olan MMA7361 entegresinin pinlerini kolay erişilebilir hale getirmiştir. Bu şekilde öğrenciler ve hobi kullanıcıları için kullanımı kolay bir kart oluşturulmuştur. 3-Eksenli Akselerometre (İvme Ölçer) ACL02, 2.2Vdc ile 3.6 Vdc arasında çalışır ve genelde 400mA akım çeker. X,Y,Z eksenlerini her üçü için ayrı ayrı analog çıkışlar kart üzerinde mevcuttur.

  MMA7361, kapasitif algılama hücresi (g-cell) ve işaret uyumlama yapılarını tek bir paket içersinde içerir. G-cell, yarıiletken prosesleri kullanılarak yarı iletken malzemeden üretilmiş mekanik bir yapıdır.G-cell iki sabit plaka arasına yerleştirmiş hareketli bir plaka olarak modellenebilir. X,Y,Z doğrultularında hareketlenme olduğunda ortadaki hareketli plaka bir yönde hareket eder ve kapasitörlerin kapasitans değerleri değişir. İşaret uyumlama (signal conditioning) devresi ise kapasitörler arasında oluşan kapasitans farkını ölçer ve bu veriyi ivmelenme verisine dönüştürür.

  Akselerometrenin X,Y ve Z çıkışları için analog voltajlar 3V3 şeklinde isimlendirilen pinin voltaj değerinin yarısı etrafında salınır. İlgili eksen için pozitif ivmelenmeler çıkış voltajını arttırırken, negatif yönlü ivmelenmeler çıkış voltajını azaltır. Bu şekilde çıkış değerleri her zaman 0 ile 3V3 pini voltaj değeri arasında olmuş olur. MMA7361L entegresi üzerinde g değeri +/-1.5g (800mV/g) değerine dahili olarak ayarlanmıştır. Entegrenin g-select pini lojik 'high' düzeyine çekilirse, MMA7361L çipi +/-6g ivmelenmeleri algılar hale gelebilir. MMA7361L, 0g-detect opsiyonuna da sahiptir. Her üç eksen eş zamanlı olarak 0g algıladığında 0g-detect pini lojik 'high' düzeyine kurulur.

   
  UYGULAMA ALANLARI

  3D Oyunlar: Tilt ve hareket algılama
  HDD MP3 Player: Serbest düşme algılama
  Laptop PC:Serbest düşme, hırsızlık önleme
  Cep telefonları:ePusula, metin kaydırma, görüntü sabitleme
  Pedometre:Hareket algılama
  PDA: Metin kaydırma
  Navigasyon:ePusula tilt kompanzasyonu
  Robotik:Hareket algılama  ÖZET

  Daha önceki breakout katlarında bulunan MMA7260 yerine düşük fiayatlı kapasitif MMA7361L ivme ölçeri kullanılmıştır
  Pin aralıkları: 100mil (2.54cm)
  Çalışma voltajı:3.3 Vdc - 5 Vdc
  Breadboard'lara kolayca takılabilen header yapısı
  Yüksek hassasiyet (1.5g'de 800mV/g)
  Hızlı hazır hale gelme (turn on) süresi: 0.5 ms
  Robust dizayn, şoklara dayanıklılık
  RoHS uyumlu
  Ebatlar: 27.9mm X 16.8mm X1.6mm

  GÖRSELLER ve DÖKÜMANTASYON  robotsepeti.com fonksiyonel ve ihtiyaca uygun Elecfreaks ürünleriyle size en uygun çözümleri sunar!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.