Stokta Yok
 - 97000

MakeBlock Top Fırlatma Rampası (Ball Launcher)

Ürün Kod: T1430
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • MakeBlock Top Fırlatma Rampası (Ball Launcher)  • Top Fırlatma Rampası Nedir?

  Top Fırlatma Rampası robotik bir top fırlatma düzeneğidir! Top Fırlatma Rampası Makeblock'un yeni ürünlerinden biridir. Bu ürün de diğer Makeblock ürünler gibi parçalar halinde ve bir kit şeklinde sunulur. Top Fırlatma Rampası kitinin oluşturulması düşüncesi Makeblock 'un müşterilerinden birinin bu tür bir rampayı, ayrı ayrı MakeBlock parçalarıyla oluşturması ve bu ürünün ne kadar popüler olacağını göstermesiyle oluşmuştur. İki CNC motoru, alüminyum gövdesi ve büyük fırlatma tekeriyle topu 120 km/s hızla fırlatan makina aynı zamanda sağlam bir yapıya sahipti. Dolayısıyla MakeBlock müşterisinin ürününü biraz değiştirerek bir Top Fırlatma Rampası 'na dönüştürelebilecek parçaları bir kitte toplamıştır.

  • Top Fırlatma Rampası ne tür özelliklere sahiptir?

  Top Fırlatma Rampası aynı zamanda uyarlanabilir bir yapıya sahiptir. Ürün üzerinde, oluşturdukları sürtünme kuvvetiyle topu fırlatan iki teker mevcuttur. Bu teker arasındaki açıklık değiştirilerek ürün top fırlatma işini görmek üzere farklı uygulamalarında kullanılabilir. Diğer bir uyarlanabilme özelliği ise top hızının değiştirilebilme seçeneğidir. Kit ile gönderilen ortalama 90 km/s (teorik olarak 120 km/s) hızla fırlatılan topun hızını motorları ve tekeri değiştirerek ayarlayabilirsiniz. Bu değişikliği yapmadan mevcut motor hızları da platformdan ayarlanabilir. Özetle Top Fırlatma Rampası ;

  o   Ayarlanabilir hıza
  o   Toplar arasında ayarlanabilir mesafeye
  o   Otomatik top besleme mekanizmasına (kit içerisine dahil edilmemiştir!) sahiptir.

  Top Fırlatma Rampası nın teknik özellikleri ise şöyle sıralanabilir:

  o   Teorik fırlatma hızı bandı: 0 - 120 km/s
  o   Top çağı: 10 - 80 mm
  o   Çalışma voltajı: 9 - 30V
  o   Çekilen akım: 0 - 5 A (her bir motor sürücü tarafından)
  o   Tavsiye edilen batarya özellikleri (Batarya pakete dahil DEĞİLDİR): RC batarya, 12VDC, 2600 mAh veya üzeri  Ball Launcher makeblock ile ilgili görsel sonucu
  ​UYARILAR

  Ürün çalışır haldeyken motorlara, kayışlara, tekerleklere veya diğer hareketli parçalara dokunmayın.
  Sivri ve sert cisimleri fırlatmayı denemeyin.
  Bağlantıları her zaman kontrol edin. Hatalı bir bağlantı kartlara, motorlara veya bataryaya kalıcı olarak zarar verebilir.
  Makinayı düşük hızda başlatın ve öncelikle tekerleklerin doğru yönde döndüğünden emin olun. Aksi taktirde top geriye fırlayabilir.
  Ürünü çok uzun süreler çalıştırmayın. Özellikle batarya voltajı 12V üzerindeyse çalışmayla oluşan ısıyı göz önünde bulundurun.
  Çok ısınma olduysa metal yüzeylere ve motorlara dokunmayın. Bu yanıklara sebep olabilir.
  Yüksek titreşimden dolayı somun ve civataların yeterince iyi sıkıldığından emin olun.

  ​​

  GÖRSELLER ve DÖKÜMANTASYON

  Robotik veya elektronikte yeni olmanızın bir önemi yok! robotsepeti.com ile elde edeceğeniz bir MakeBlock kiti ile 2 saat içinde kendi robotunuzu yapabilir veya projelerinizi daha da ileriye taşıyabilirsiniz!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.