Stokta Yok
 - 91000

MakeBlock Starter Robot Kit - Blue (No Electronic Version)

Ürün Kod: T1431
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • MakeBlock Starter Robot Kit - Blue ( Elektronik Parçasız Versiyon )


  Bu kit içinde elektronik parçalar yoktur, resimlerde gösterilen robotlar bu kit için tesmili olarak konmuştur!!!  • Başlangıç Robot Kiti Nedir?

  Makeblock, her düzey kullanıcıya uygun robot kitleri üreten ürün kalitesi ve çeşitliliği ile öne çıkan bir firmadır. İncelediğiniz bu ürün isminden de anlaşılacağı gibi robotiğe ilk adımı atmanızı sağlayacak bir üründür. Bir dizi kullanıcı dostu komut ile programlayabileceğiniz MakeBlock Başlangıç Robot Kiti, elektronik, robotik ve programlamada adım adım ilerlemenize yardımcı olacaktır. Bu kitin bluetooth haberleşme yapan ve IR haberleşme yapan paketleri de robotsepeti.com'da mevcuttur. Paletli tank ve 3 tekerlekli araba olmak üzere iki farklı modeli bu kiti kullanarak oluşturabilirsiniz. Kit, bazı elektronik modüller ve mekanik bağlantı ve destek komponentleri içerir.
  • Başlangıç Robot Kiti - Mavi ( Elektronik Parçasız Versiyon ) ne tür özelliklere sahiptir?

  MakeBlock Başlangıç Robot Kiti ( Elektronik Parçasız Versiyon ) yeni başlayanlar için mükemmel bir seçimdir. Grafik programlama dili Scratch 2.0 ile ve Arduino (IDE) ile programlanabilir. Lehimleme gerektirmez ve kablolaması oldukça kolay bir şekilde yapılabilir. Ağır işler için dayanıklı parçaları, Me Orion gibi kullanımı kolay elektronik modülleri (bu kitte yoktur) ve ultrasonik sensörü (bu kitte yoktur) ile paletli veya üç tekerleği üzerinde giden araçlar yapabilirsiniz; bu şekilde robotlar üzerinde pratik yaparak öğrenirsiniz.
  • MakeBlock Başlangıç Robot Kiti ( Elektronik Parçasız Versiyon ) ile oluşturulan paletli tank ve 3 tekerlekli arabanın özellikleri nelerdir?

  Paletli tank 38 dişten oluşan paletleri ve güçlü motorlarıyla (2 adet DC motor) dayanıklı bir yapıya sahiptir. Paletli robotun alt tarafında yer alan ultrasonik sensörler, robot ilerlerken önüne bir engel çıktığında engeli algılayacaktır ve buna göre engele çarpmamak için yön değiştrecektir. 3 terkerlekli araç ise önde iki tekerler ve arkada dümen benzeri tekerleği ile aracın istenilen yöne hareketini sağlar. Bunun yanında her iki modelin yapımında modüller üzerinde yer alan RJ25 bağlantılar ile modüller arası hızlı bağlantı yapabilirsiniz.

  • MakeBlock Başlangıç Robot Kiti Elektronik Parçasız Versiyon ​ile kullanbileceğim yazılımlar nelerdir?

  Aşağıda MakeBlock Başlangıç Robot Kiti ( Elektronik Parçasız Versiyon ) programlamada kullanılabilecek, kullanımı oldukça kolay ve eğlenceli mBlock rafik programlama platformu görülmektedir. mBlock açık kaynak kodlu Scratch 2.0 temelinde oluşturulmuştur. mblock üzerinde yer alan fonksiyon bloklarını programlama alanınataşıyıp bırakarak projelerinizi programlayabilir ve interaktif uygulamlar geliştirebilirsiniz. Kodlarınız gerçek dünyada bir robotu kontrol ederken programlamanın daha eğlenceli hale geldiğini göreceksiniz! Kit içerisinde yer alan Orion kartı Arduino UNO esas alınarak tasarlanmıştır ve Arduino IDE ile programlanabilir. Orion kartının portları üzerindeki renk kodları diğer modüllerle bağlantıyı da kolaylaştırır.

  MakeBlock Başlangıç Robot Kitlerinin türlerine göre yazılım ve komponentlerle kontrolü ve uyumluuğu hususunda aşağıdaki tabloyu inceleyebilirsiniz:

  Versiyon Scratch Arduino Uyg. Kontrolü mBlock IR Uzaktan Kontrol
  Bluetooth Versiyonu ×
  IR Versiyonu ×

  Bluetooth Versiyonu

  IR Versionu

  Apple® cihazlar

  1) iOS 7 veya üzeri

  2) Bluetooth®4.0 veya üzeri iPad®1, iPad®2, iPhone®4 veya daha alt modeller hariç

  desteklenmiyor
  Android™ cihazlar

  1) Android™2.3 veya üzeri

  2) Bluetooth®2.0 veya üzeridesteklenmiyo

  desteklenmiyor
  KİT İÇERİĞİ


  1 x Küçük Tekerlek
  1 x Dirsek P3
  1 x Levha 3x6
  1 x Dirsek 3x3
  2 x Lastik 68.5x22mm
  40 x Palet
  40 x Palet Aksı
  2 x DC Motor
  1 x Beam 0824-96
  2 x Beam 0824-144
  4 x Zamanlama Makarası 90T
  2 x Dişli Mil 4x39mm
  2 x Mil Yakası 4mm
  2 x Mil Konnektörü 4mm
  4 x Flanş Rulman 4x8x3mm
  1 x Tornavida 1.5mm
  1 x Tornavida 3mm
  1 x Yıldız Tornavida
  16 Vida M4x8
  24 x Soket Kaplı Vida M4x14
  4 x Soket Kaplı Vida M4x22
  6 x Havşalı Vida M3x8
  6 x Kafasız Vida Seti M3x5
  16 x Somun M4
  16 x Plastik Halka 4x7x2
  ​​GÖRSELLER ve DÖKÜMANTASYON
  Robotik veya elektronikte yeni olmanızın bir önemi yok! robotsepeti.com ile elde edeceğeniz bir MakeBlock kiti ile 2 saat içinde kendi robotunuzu yapabilir veya projelerinizi daha da ileriye taşıyabilirsiniz!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.