Stokta Yok
 - 90082

MakeBlock mDrawbot Kit (Laser Engraver)

Ürün Kod: T1436
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • MakeBlock mDrawbot Kit (Laser Engraver- Lazer Gravürcü)  • mDrawbot Kit Nedir?

  Makeblock, her düzey kullanıcıya uygun robot kitleri üreten ürün kalitesi ve çeşitliliği ile öne çıkan bir firmadır. MakeBlock'un bir kiti olan mDrawbot Kit içerdiği parçalarla 4 farklı robotu tek tek yapmanıza imkan sağlayan bir 4 in 1 kittir. mDrawbot Kit ile oluşturabileceğiniz bu robotlar mScara, mSpider, mEggBot ve mCar'dır. mDrawbot Kit; beam, motor, braket, plaka gibi 60 çeşit parçadan oluşur ve ayrıca yaptığınız robotu kontrol edebilmek için mDraw adlı bir yazılımı da ücretsiz indirip kurabilirsiniz. İncelediğiniz bu ürün mDrawbot Kit'in Laser Engraver (takılan bir lazer ile gravür oyan) versiyonudur. Ayrıca kablosuz kontrolü sağlayan bluetooth modülllü versiyonu, kablo ile kontrol edilen standart modülü ve bluetooth kontrollü lazer uçla çizimler yapmak için 'Bluetooth&Laser Engraver ' versiyonları mevcuttur. Eloksallı mekanik gövde parçaları ve 12V çalışma voltajı bir çok Makeblock ürününde olduğu gibi standarttır.
  • mDrawbot Kit ile oluşturulan robotlar nelerdir?

  mScara: Step motor ile kontrol edilen ve düz zeminlere resim çizebilen bir SCARA (Selective Compliance Articulated Robot Arm) türü robottur. mScara'ya bir kalem tutturduğunuzda dileğiniz çizimleri yapabilirsiniz veya kalem yerine bir lazer kullandığınızda ahşap gibi sert zeminler üzerinde 'oymacılık' yapabilirsiniz. Bu modelde lazer mevcuttur! mScara Orion ile veya Arduino Uno (biraz kablo karmaşası olmak şartıyla) kontrol edilebilir.

  mSpider: mScara gibi yatay düz bir zemin değilde duvara veya tahtaya çizim yapabilen robot mSpider'dır. mSpider hareketlerini iki step motor kontrol eder. mSpider için çizim boyutları çizim kolu kısaltılıp uzatılarak ayarlanabilir.  mEggBot:
  Makeblock'un bir başka çizim robotu mEggBot'tur. mEggBot belli bir ovaliteye sahip cisimler üzerine herhangi bir şekil çizmek üzere oluşturulabilecek bir robottur. Örneğin yumurta veya pinpon topları üzerine çizim yapılabilecek nesnelere örnek gösterilebilir. Bu şekilde çocuklar için dikkat çekici oyuncaklar da oluşturabilirsiniz!

  mCar: mCar
  3 tekerlekli bir arabadır. Step motorlar iki ana tekeri sürerken dümen benzeri bir işlev gören küçük bir tekerde arabanın arkasında yer almaktadır. mCar hareket ettikçe hareket izini çizer. mCar üzerine uygun yağıda bir çizim aracı konarak istenen yüzey üzerinde çizim ve iz bırakma gerçekleştirilebilir.  • mDrawbot Kit ile kullanbileceğim yazılımlar nelerdir?

  mDrawBot ile kullananılabilecek MakeBlock yazılı mDraw'dur. Mdrawbot kit için yazılan mDraw'u indirip bilgisayaranıza kurduktan sonra çizmek istediğiniz resimleri import edip robotun çizmesini sağlayabilrsiniz. Bu yazılım mDrawKit'in tüm dört versiyonu ile de uyumludur. mDraw ayrıca MakeBlock ürünü XY plotter v2.0 'ın lazer ve servo modları ile de kullanılabilir.

  • Lazer ürünün özellikleri nelerdir?  Özellikler (Laser )
  Laser Gravür Paketi (500mW) Açıklama
  Dalgaboyu 405nm
  Güç 500mW
  W/ Voltaj dönüşüm modülü Giriş DC 12V 1.5A +
  W/O Voltaj dönüşüm modülü Giriş DC 5V±0.2V 200mA -
  Çalışma sıcaklığı 0℃-50℃
  Saklama & Taşıam sıcaklığı -40℃-85℃
  Lazer ile İşlenebilen Materyaller
  Materyal Lazer ile Kesim Gravür oluşturma
  Kağıt EVET EVET
  Karton 1.5mm'ye kadar EVET
  Tahta Levha 1.5mm'ye kadar EVET
  Lastik Levha 0.5mm'ye kadar EVET
  Köpük 2.5mm'ye kadar EVET
  Siyah renkli elbise (jean, pamuk
  veya keten giysiler)
  0.5mm'ye kadar EVET
  Transparan olmayan AKRİLİK 0.5mm'ye kadar(※1) EVET
  Plastik levha 0.25mm'ye kadar (※2) EVET
  Üretan Levha 2mm'ye kadar EVET
  Ayna HAYIR HAYIR
  Cam HAYIR HAYIR
  Seramik HAYIR HAYIR
  Alüminyum HAYIR EVET (※ 3)
  Çelik HAYIR
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.