- P16-P

Actuonix P16-P Serisi Lineer Servo Aktuatör (Geri Beslemeli)

Ürün Kod: T2156
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • FIRGELLI P16-P LİNEER SERVO AKTUATÖR (GERİ BESLEMELİ)

  FIRGELLI P16-P Firgelli'nin yeni lineer aktuatörüdür. FIRGELLI P16-P tıpkı diğer firgelli aktuatörleri gibi kompak yapıdadır. Planeter (uydu) dişli takımı ile FIRGELLI P16-P yüksek hız, yüksek güç ve daha uzun çalışma ömrü gibi özellikleri ile tasarımlarınızda beklentilerinizi karşılayacak bir üründür. FIRGELLI P16-P 4 adım uzunluğu (50, 100, 150 ve 200mm) ve 3 dişli oranıyla (22:1, 64:1, 256:1 -düşük oranlar daha hızlıdır fakat ve daha zayıf torka sahiptirler) kullanıcıya sunulur. Çalışma voltajı ise opsiyonel olmayıp 12V'dur.

  FİRGELLİ P16-P modeli lineer servo aktüatörler ekstra kompakt uygulamalar için ideal bir ürün serisidir. FIRGELLI P16-P serisi aktüatör, genel olarak hassas konumlandırma ve küçük boyutlar gerektirmeyen uygulamalar için idealdir.

  FİRGELLİ P16-P aktuatörleri; kompleks pozisyon kontrol yetenekleri için pozisyon geri-beslemesiyle büsbütün ve kendi kendine yeten doğrusal lineer servo aktüatördür. Bu servo aktüatörü sürmek oldukça kolaydır. Ayrıca Firgelli Lineer Aktüatör Kontrol Kartı (LAC) sayesinde hem analog kontrol hem RC kontrol hem de PLC kontrol hem de PWM kontrol yapılabilmektedir. Firgelli Lineer Aktüatör Kontrol Kartı (LAC) ile aktuatörünüzü USB üzerinden kontol edebilir (Konfigürasyon yazılımı ile) hız, hassasiyet ve adım uzunluğunu LAC kartı üzerinden ayarlayabilirsiniz Ayrıca özel uygulama gereksinimlerinizi karşılamak için standart FİRGELLİ P16-P' yi özelleştirebilirsiniz.

  FİRGELLİ P16-P, hareket hızı dişli oranına göre değişir. Örneğin 22:1 dişli oranına sahip bir motor için 25 N (2.5kg) altında itme/çekme hızı 34 mm/s iken, motor üzerinden yük kaldırıldığında itme/çekme hızı 46 mm/s (max) olur. Dişli oranı arttıkça FİRGELLİ P16-P lineer servo motorun gücü artar. Bu güç 256:1 dişli oranında 300 N'ye (max) ulaşır. Dişli oranın artması, motor durduğunda yükün motora uygulayabileceği geriye sürme kuvvetinin de (back drive force ) artmasına olanak sağlar. Dişli oranı 22:1 iken bu kuvvet 75N 'dir; dişli oranı 256:1 olduğunda >500N olur.

  Paralel dizayn FİRGELLİ P16-P'yi aynı adım uzunluklu L16'ya ciddi oranda daha kısa yapar fakat FİRGELLİ P16-P'nin öne çıkan özelliği uzun çalışma ömrüdür. FİRGELLİ P16-P malzeme kalitesi yönündenden de üstündür: Paslanmaz çelik yatağı, plenetar dişli takımı, paslanmaz çelik vida mili ve cam-plastik karışımı dış kabıyla zorlu şartlara dayanabilir.

  ÇALIŞMA PRENSİBİ

  FİRGELLİ P16-P, bir yükü tam hareket uzunluğu (full stroke length) boyunca itmek ve çekmek için dizayn edilmiştir. Hareketin hızı ise uygulanan yüke göre değişmektedir. Yük arttıkça hız düşer, azaldıkça artar. (Datasheet ten yük eğrilerine bakınız.) Güç kesildiğinde, uygulanan güç tersine (geri) sürme kuvvetini aşmadığı sürece aktüatör pozisyonunu kaybetmez. Kısa periyotlar için aktüatörü durdurmak ve sonra yine çalıştırmak aktuatörde bir hasar oluşturmaz fakat uzun dönem için böyle bir çalışma rejimi motor ömrünü kısaltacakatır!>

  P aktuatörlerinin yerleşik denetleyicisi yoktur fakat bir harici denetleyiciye girdi olabilecek analog pozisyon geri besleme sinyalini sağlayabilir. Motor güç pinlerine (3 ve 4) voltaj uygulandığında aktüatör uzar. Kutuplamayı ters çevirirseniz, bu sefer aktüatör geri çekilir. Bu elle de DPDT (iki kutup iki atım) anahtar, röle veya H-köprü devresi kullanılarak başarılabilir. Aktuatör hareket (stroke) pozisyonu 1 ve 5 (nolu) uçlarda herhangi bir kararlı, düşük ve yüksek referans voltajı sağlayıp uç 2’den pozisyon sinyalini okuyarak izlenebilir. 2 (nolu) uçtaki voltaj iki referans voltajı arasında aktuatör hareket(stroke) pozisyonuyla orantılı doğrusal bir şekilde değişecektir.

  FİRGELLİ P16-P aktuatörler, Firgelli tarafından sunulan LAC Lineer Aktüatör Kontrol kartında olduğu gibi aktuatörü mikrodenetleyiciye bağlayıp bir doğrusal servo gibi kullanılabilir. Bu kontrol kartı P16’dan pozisyon sinyalini okur, giriş kontrol sinyaliyle karşılaştırır sonra da yerleşik H-köprü devresi yoluyla aktuatöre hareket etmesi için komut yollar. Firgelli LAC kartı aşağıdaki kontrol girişlerinden herhangi birini olanaklı kılar: Analog 0-5V, 4-20mA, veya sayısal 0-5v PWM veyahut da 1-2 ms standart RC. RC giriş FİRGELLİ P16-P’nizi etkili bir biçimde, doğrusal RC oyuncaklarda ve robotikte kullanılan genel hobi amaçlı servo için doğrudan bir muadil olabilecek doğrusal bir servoya çevirir. Daha fazla ayrıntı için LAC datasheetine başvurun.

  KABLOLAMA:

  1. Geri besleme potansiyometresi negatif referans ucu (turuncu)
  2. Geri besleme potansiyometresi orta ucu (mor)
  3. Aktuatör Motor Gücü (+12V)
  4. Aktuatör Motor Gücü (toprak)
  5. Geri besleme potansiyometresi pozitif referans ucu (rail)

  FİRGELLİ PQ12 P LİNEER SERVO MOTOR ÖZELLİKLERİ

  • Çalışma sıcaklığı: ‐10°C ile +50°C arasında
  • Koruma sınıfı: IP54
  • Ses Seviyesi : 62 db @ 45 cm
  • Giriş voltajı: 12 VDC
  • Geri besleme doğrusallığı : %2
  • Maksimum görev çevrimi: %20
  • Maksimum statik güç: 500 N

  ​KULLANIM ALANLARI

  • Robotik
  • Tüketici elektroniği
  • Oyuncaklar
  • Endüstriyel otomasyon
  • Otomotiv

  GÖRESELLER ve DÖKÜMANTASYON

  Her ihtiyaca uygun bir FIRGELLI ürünü mutlaka vardır! Hassas, dayanıklı ve farklı güç seçenekleriyle sunulan FIRGELLI motorları (aktuatör) robotsepeti.com'dan hızlı ve güvenli bir yolla temin edebilirsiniz!!!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.