pop-up-rev1.jpg (738 KB)
 - L12 R Serisi Servo

Actuonix L12 R Serisi Mikro Lineer RC Servo Motor - Aktüatör

Ürün Kod: T2160
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • L12 R SERİSİ MİKRO LİNEER RC SERVO MOTOR - AKTÜATÖR

  Firgelli L12 R mikro lineer RC motor klasik hobi servolarına benzer yapılı bir lineer RC servo aktüatördür. RC servo kontrol arayüz moduna sahiptir. Bu mod standart hobi-amaçlı, uzaktan-kumandalı Futaba™ ve Hi-Tec™ gibi üreticilerin servolarına ve alıcılarına uyumlu uzaktan kumandalı sayısal servo arayüzdür (CMOS lojik tasarım). İstenen aktuatör pozisyonu (ayarnoktası) aktüatöre, 4 nolu uçtan pozitif 5V pulse (dalga boyu) genişliği olan bir sinyal olarak girilir. 1.0 ms’li pulse denetleyiciye aktuatörü tamamıyla geri çekme komutunu verir. 2.0 ms ‘li pulse ise tam uzama komutu verir. Ara değerlerde istenilen pozisyona uzatılır. Eğer aktuatörün hareketi veya sisteminizdeki diğer servolarınızın hareketi hatalı görünüyorsa, aktuatörün kırmızı V+ ucunun kablosuna seri olarak 1–4 ohmluk direnç yerleştirerek ayar yapabilirsiniz.

  Firgelli L12 R modeli yüksek güç gereksinimlerini yine diğer L12 modellerindeki gibi başarılı bir şekilde karşılar. Enine kesintinde dikdörtgen şeklindeki bir tasarıma sahip olan L12 R, montajı kolay ve pratik bir lineer RC servo aktüatördür. L12 aktüatörlerinin en önemli özelliği geniş spektrumlu bir mikro lineer motor olmalarıdır. Farklı uygulamalardaki çeşitli şartlara göre hareket mesafesi, yük kapasitesi, çalışma voltajı ve hızı gibi parametrelerde kullanıcıya seçim imkanı sağlar. Başka bir ifadeyle her operasyon için size uygun bir Firgelli ürünü bulabilirsiniz!

  Ürün endüstriyel ömre sahip olması kullanım alanını daha da artırmaktadır. Tüm dataları ölçülmüş ve test edilmiştir. Bu bilgilerin tümüne aşağıdaki datasheetten ulaşabilirsiniz.

  Bir çok endüstriyel otomasyon uygulamasında, makine tasarımlarında, servo kontrol gerektiren lineer hareket uygulamalarında, otomobil modifikasyonları, ekipmanları ve uygulamalarında, yat iç mekan tasarımlarında, özel fonksiyonlu akıllı mobilya tasarımlarında ve servo kontrol gerektiren robotik uygulamalarda kesin ve tam teşekküllü bir çözüm sağlamaktadır. Bu mikro lineer servo motor ile çığır açan ekstra kompakt ve ufak tasarımlar yapmak mümkün. Tablet, mini TV, telefon ve benzeri ekipmanların açılıp kapanır otomatik aksamlarından, özel gizli dolap ve göz uygulamalarına bir çok ürün geliştirilebilmektedir. Örnek uygulamalar için aşağıdaki videoları inceleyebilirsiniz.

  FİRGELLİ L12 R LİNEER SERVO MOTOR ÖZELLİKLERİ

  • Adım Uzunluğu Opsiyonları: 10mm (-S), 30mm, 50mm, 100mm
   • L12-10mm: Ağırlık: 26g Uzunluk: Kapalıyken: 70mm Açıkken: 80mm (10 mm -S -P)
   • L12-30mm: Ağırlık: 30g Uzunluk: Kapalıyken: 90mm Açıkken:120mm
   • L12-50mm: Ağırlık36g Uzunluk: Kapalıyken: 110mm Açıkken:160mm
   • L12-100mm: Ağırlık: 52g Uzunluk: Kapalıyken: 160mm Açıkken:260mm
  • Maksimum Güç Opsiyonları: 12N (1.2 kg) - 23N (2.3 kg) - 45N (4.5 kg)
  • Yüksüz Hızı: 5 mm/s - 12 mm/s - 23mm / s
  • Gerilim: 6V

  L12 R KABLOLAMA BİLGİSİ

  1. (beyaz) RC giriş sinyali
  2. (kırmızı) Motor V+ (6 VOC)
  3. (siyah) toprak

  Kontrol Seçenekleri: Bu model yani R modeli ile hobi servolardakilere benzer şekilde RC servo kontrol yapılabilmektedir. Yani R modeli bir lineer servo motor - lineer servo aktüatördür. S modeli limit switch içermektedir ve manüel kontrol edilebilen bir modeldir. P modeli potasyometre içermektedir ve analog olarak pozisyon bilgisi verebilmektedir. LAC kartı ile servo kontrol yapılabilmektedir. I modeli hem RC servo kontrole hem de endüstriyel servo kontrole yani PLC kontrole izin vermektedir. I modeli içinde dahili denetleyiciye sahiptir, bu sebepten ekstra denetleyici ihtiyaç duymadan kontrol edilebilir. Bu opsiyonlar için lütfen L12 S, L12 P ve L12 I modellerinin sayfalarını veya datasheeti inceleyiniz.

  DÖKÜMANTASYON ve GÖRSELLER

  L12 Serisi Datasheet
  L12 3D CAD Model (IGES)

  STOK BİLGİSİ

  NOT: Stokta bulunmayan bir ürünü sipariş ederseniz 15 gün içerisinde temin edilerek adresinize gönderilir.

  Her ihtiyaca uygun bir FIRGELLI ürünü mutlaka vardır! Hassas, dayanıklı ve farklı güç seçenekleriyle sunulan FIRGELLI motorları (aktuatör) robotsepeti.com'dan hızlı ve güvenli bir yolla temin edebilirsiniz!!!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.