- L12 P Serisi Servo

Actuonix L12 P Serisi Mikro Lineer Servo Motor - Aktüatör

Ürün Kod: T2161
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • L12 MODEL P SERİSİ MİKRO LİNEER SERVO MOTOR - AKTÜATÖR

  Firgelli L12 P model mikro lineer servo motor içerdiği potansiyometre (dahili potansiyometre ihtiva eder!) ile analog olarak pozisyon bilgisi vermektedir. Ayrıca P modelini kontrol etmek oldukça kolaydır. Bunun için harici olarak Firgelli LAC (Lineer Aktüatör Kontrol) adında bir kontrol kartı vardır. LAC kartı ile ister bir potansiyometre üzerinden analog olarak, ister dijital olarak veya doğrudan PLC kullanarak, lineer servo motoru kontrol edebilirsiniz. L12 modelleri, uygulamanızda yüksek güç gereksinimi olması durumunda sahip olduğu güçlü bir PMDC motor ile ihtiyacınızı karşılar. Dikdörtgen şeklindeki enine kesiti ile montajı kolay ve pratik bir lineer servo aktüatördür. L12 aktüatörlerinin en önemli özelliği geniş spektrumlu bir mikro lineer motor olmalarıdır. Farklı uygulamalardaki çeşitli şartlara göre hareket mesafesi, yük kapasitesi, çalışma voltajı ve hızı gibi parametrelerde kullanıcıya seçim imkanı sağlar. Başka bir ifade ile her operasyon için size uygun bir Firgelli ürün bulabilirsiniz!

  Firgelli L12 P bir çok hassas endüstriyel servo uygulamasında kullanılabilmektedir. Ayrıca basit test arayüzü ile test uygulamalarınızı kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Ürün endüstriyel ömre sahip olması kullanım alanını daha da artırmaktadır. Tüm dataları ölçülmüş ve test edilmiştir. Bu bilgilerin tümüne aşağıdaki 'datasheet'ten ulaşabilirsiniz.

  Firgelli L12 P aktüatörler dahili denetleyici veya limit anahtarı içermezler, fakat harici denetleyiciye giriş olarak verilebilecek analog pozisyon geri besleme sinyali sağlarlar. Motorun V+ ve toprak uçlarına gerilim uygulandığında aktüatör uzar. Bu voltajın kutuplaması değiştirilirse aktüatör geri çekilir. Aktüatör hareket (stroke) pozisyonu 1 ve 5 (nolu) uçlarda herhangi bir kararlı, düşük veya yüksek voltaj referansı sağlayıp uç 2 üzerinden pozisyon sinyalini okuyarak izlenebilir. 2 numaralı uçtaki voltaj, iki referans voltajı arasında aktüatör hareket (stroke) pozisyonuyla orantılı doğrusal bir şekilde değişecektir.

  Bir çok endüstriyel otomasyon uygulamasında, makine tasarımlarında, servo kontrol gerektiren lineer hareket uygulamalarında, otomobil modifikasyonları, ekipmanları ve uygulamalarında, yat iç mekan tasarımlarında, özel fonksiyonlu akıllı mobilya tasarımlarında ve servo kontrol gerektiren robotik uygulamalarda kesin ve tam teşekküllü bir çözüm sağlamaktadır. Firgelli L12 P mikro lineer servo motor ile çığır açan ekstra kompakt ve ufak tasarımlar yapmak mümkün. Tablet, mini TV, telefon ve benzeri ekipmanların açılıp kapanır otomatik aksamlarından, özel gizli dolap ve göz uygulamalarına bir çok ürün geliştirilebilmektedir. Örnek uygulamalar için aşağıdaki videoları inceleyebilirsiniz.

  FİRGELLİ L12 P LİNEER SERVO MOTOR ÖZELLİKLERİ

  • Adım Uzunluğu Opsiyonları: 10mm, 30mm, 50mm, 100mm
   • L12-10mm: Ağırlık: 26g Uzunluk: Kapalıyken: 70mm Açıkken: 80mm (10 mm -S -P)
   • L12-30mm: Ağırlık: 30g Uzunluk: Kapalıyken: 90mm Açıkken:120mm
   • L12-50mm: Ağırlık36g Uzunluk: Kapalıyken: 110mm Açıkken:160mm
   • L12-100mm: Ağırlık: 52g Uzunluk: Kapalıyken: 160mm Açıkken:260mm
  • Maksimum Güç Opsiyonları: 12N (1.2 kg) - 23N (2.3 kg) - 45N (4.5 kg)
  • Yüksüz Hızı: 5 mm/s - 12 mm/s - 23mm / s
  • Gerilim: 6V veya 12V

  L12 P KABLOLAMA BİLGİSİ

  1. (turuncu) Geri besleme potansiyometresi negatif referans ucu (rail)
  2. (mor) Geri besleme potansiyometresi orta bacağı (pozisyon sinyali)
  3. (kırmızı) Motor V+ (5 V veya 12 V)
  4. (sarı) Geri besleme potansiyometresi pozitif referans ucu (rail)
  5. (siyah) Motor toprağı

  Kontrol Seçenekleri: Bu model yani P modeli ile pozisyon kontrol yapılabilmektedir. Yani P modeli bir lineer servo motor - lineer servo aktüatördür. Diğer Aktuatörler --> S modeli limit switch içermektedir ve manüel kontrol edilebilen bir modeldir. R modeli hobi servolardakilere benzeyen RC servo kontrole, I modeli hem RC servo kontrole hem de endüstriyel servo kontrole yani PLC kontrole izin vermektedir. I modeli içinde dahili denetleyiciye sahiptir, bu sebepten ekstra denetleyici ihtiyaç duymadan kontrol edilebilir. Bu opsiyonlar için lütfen L12 S, L12 R ve L12 I modellerinin sayfalarını veya datasheeti inceleyiniz.

  DÖKÜMANTASYON ve GÖRSELLER

  L12 Serisi Datasheet
  L12 3D CAD Model (IGES)

  STOK BİLGİSİ

  NOT: Stokta bulunmayan bir ürünü sipariş ederseniz 15 gün içerisinde temin edilerek adresinize gönderilir.

  Her ihtiyaca uygun bir FIRGELLI ürünü mutlaka vardır! Hassas, dayanıklı ve farklı güç seçenekleriyle sunulan FIRGELLI motorları (aktuatör) robotsepeti.com'dan hızlı ve güvenli bir yolla temin edebilirsiniz!!!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.