Stokta Yok
 - EF10042

DHT22 Isı ve Nem Sensörü

Ürün Kod: T1381
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • DHT22 ISI ve NEM SENSÖRÜ - AM2302  DHT22 sıcaklık ve nem algılayıcı kalibre edilmiş dijital sinyal çıkışı veren gelişmiş bir sensör birimidir. Yüksek güvenilirliktedir ve uzun dönem çalışmalarda dengelidir. DHT22, üzerinde 8 bitlik mikrodenetleyici bulunmaktadır ve ürün kısa tepki süresine sahiptir. DHT22 Isı ve Nem Sensörü hassas bir kalibrasyona sahiptir ve kalibrasyon katsayısı OTP hafızada bir çeşit program üzerinde saklanmıştır. Ürün algılama (sensing) sırasında hafızada saklı olan bu katsayıya başvurur.

  -40 ile 80°C arasında +/-1°C hata payı ile sıcaklık ölçen birim, 0-100% RH arasında +/-5% RH hata payı ile nem ölçümü yapabilmektedir. Sensör ölçümü olarak sensörün data toplama periyodundan kaynaklı olarak 2 saniyelik periyotlarla ölçüm sonuçları alınabilmektedir. DHT22, diğer DHT modellerine göre boyut olarak bir miktar daha büyüktür. Küçük boyutları, düşük enerji geresinimi, ve geniş iletim mesafesi (100m) ile tüm zor uygulamlarda kullanılabilir. Ayrıca aynı hizada sıralanmış bacaklar bağlantıyı kolaylaştırır.

  DHT22 'nin pinleri Vdd besleme, DATA ve ve iki adet toprak pini olarak belirlenmiştir. modül üzerindeki MCU ile sıcaklık nem ölçen birim (AM2302) arasında iletişim 1 hatlı bus ile sağlanır. MCU'ya iletilen data 16 bitlik nisbi nem, 16 bitlik sıcaklık ve 8 bitlik checksum değeri olmak üzere 40 bitten oluşur. AM2302 ile MCU arasında haberleşme, standby modundan haberleşme moduna geçme işlemleri ve dijital '0' dijital '1' değerleri gönderimi işlemleri zaman-duyarlı işlemlerdir bu konuda datasheet incelenmelidir.

  Not: Vcc ile çıkış pini arasında pull-up direncine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu sebeple 4.7K ile 10K arasında bir direnç ile beraber kullanmanız gerekmektedir. DHT11 modeli de benzer özelliklerde olduğu için bir model ile yapılmış uygulama diğer modele de uygulanabilmektedir.  ÖZELLİKLER

  DHT serisinin yüksek performanslı modellerindendir.
  Dijital çıkış vermektedir.
  Çalışma Gerilimi: 3.3 - 6 VDC
  Nem: 0-100% nisbi nem
  Sıcaklık: -40 - 80 °C
  Algılama elemanı: Polimer kapasitör
  Hassasiyet Nem: +/- %2 (Max %5) RH
  Hassasiyet Sıcaklık: < +/- 1°C
  Ölçüm Periyodu: 2 s
  Ürün Ölçüleri: 22mm x 28mm x 5 mm

  robotsepeti.com fonksiyonel ve ihtiyaca uygun Elecfreaks ürünleriyle size en uygun çözümleri sunar!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.