- T000220

Arduino TinkerKit Dokunma Sensörü Modülü

Ürün Kod: 10.14.014.003
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Arduino TinkerKit Touch Sensor


  Dokunma sensörleri el ile dokunmaya duyarlılık gösteren ve buna uygun çıkış üreten bir sensör modülüdür.

  Output: TinkerKit Touch Sensor normalde 0 Volt çıkış verir, eğer üstüne dokunulursa çıkış değeri 5 VDC olur. TinkerKit Touch Sensor, Arduino geliştirme kartlarından bir tanesine TinkerKit Sensor Shield aracılığıyla bağlandığında, eğer üzerine temas varsa 1023 temas yoksa 0 değerlerinin Arduino kartı tarafından okunmasını sağlar.


  Modül tanıtımı: Modülün arkasında bir sinyal yükselteci, bir kapasitör, modülün doğru bir şekilde enerjilenip enerjilenmediğini göstern yeşil bir LED ve modülün ürettiği çıkış değerine göre parlaklığı değişen sarı bir LED mevcuttur. Modül enerjilendiğinde oto-kalibrasyon yapar; bu sebeple hemen ilk enerjilenme anında temas algılama gerçekleşmez. Modülü resetlemek için enerjiyi kesip tekrar verin ve modüle herhangi bir şekilde temas olmadığından emin olun!

  Örnek bir bağlantı şu şekilde kurulabilir: Tinkerkit Sensor Shield uygun bir Arduino kontrol kartına bağlanır. Arduino kontrol kartı ise önceden bir USB kablo ile bilgisayara bağlanmıştır. Bu bağlantılardan sonra TinkerKit Touch Sensor üzerindeki konnektör, Tinkerkit Sensor Shield üzerindeki üzerlerinde 'giriş' yazan beyaz renkli konnektörlere bağlanarak kontrol edilebilir. Bu şekilde kullanıcı arayüzü oluşturacak bir komponenti projenize ekleyebilirsiniz.  Dökümantasyon ve Görseller  İşte Robotsepeti.com güvencesiyle kolayca ulaşabileceğiniz orjinal bir Tinkerkit ürünü! Tek yapmanız gereken projenize uygun ürünü belirlemek ve bize ulaşmak!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.