KATEGORİLER
Markalar
Kampanyalı Ürünler
Güneş Enerjili Eğitim Kiti - 6 in 1 V2
39,90 TL KDV Dahil 29,90 TL KDV Dahil
iClebo Pop Robot Süpürge
2.247,90 TL KDV Dahil 1.799,00 TL KDV Dahil
Ürün Talep

Sitemizden Talep ettiğiniz başka ürünler varsa formu kullanabilirsiniz.

Zaxe X1 3D Yazıcı

Zaxe X1 3D Yazıcı
Zaxe X1 3D Yazıcı Zaxe X1 3D Yazıcı Zaxe X1 3D Yazıcı
Marka: zaxe
Ürün Kodu: 15965
Stok Durumu: Sorunuz

Fiyat: 8.050,92 TL + KDV

KDV Dahil:   9.500,07 TL

0 yorum  0 yorum  |  Yorum Yap

Zaxe X1 3D Yazıcı

Zaxe X1, ilk yerli üretim 3 boyutlu yazıcıdır. Oluşturulacak modele göre uygun değerlere ayarlandığında, üstün teknolojisi sayesinde hassas üretimler yapar ve minimum düzeyde çapak üreterek modeli oluşturur. Zaxe X1 Chip Dergisi tarafından inceledikleri 3D printerlar içinde en iyisi olarak gösterilmiştir. Zaxe X1 hem bireysel üretimler hem de profesyonel üretimler için tercih edilebilecek bir üründür. Zaxe X1 mühendisilik, sanat, medikal ve evde kullanım gibi alanlarda hedeflenen modelin oldukça ve hızlı ve temiz üretebilen gelişmiş bir 3D yazıcıdır.

Zaxe X1 katman kalınlığı, baskı hızı, XY hassasiyeti gibi özellikler bakımından, (ÖZET bölümündeki tabloya bakabilirsiniz) piyasada mevcut 3D printerların sağladığı olanakları sağlar; fakat aynı zamanda üretimlerinizde neredeyse kusursuz çizgiler elde etmenize de imkan tanır. 20x20x24cm basım boyutu orta büyüklükteki modelleri Zaxe X1 ile üretebilirsiniz.

Zaxe X1 'in diğer 3 boyutlu printerlardan bir diğer farkı ise haberleşme kanallarının zenginliğidir. Ürün üzerinde USB girişi, Wi-Fi ve bulut bağlantısı ayrıca ethernet portu bulunur. Bulut bağlantısı ile kullanıcı, modelini internet kolayca indirip üretimi gerçekleştirebilir. Bunun yanında tek bilgisayar ile birden fazla Zaxe X1 kontrol edilebilir veya ürün 'firmware'i internet üzerinden güncellenebilir. Zaxe X1 kolay kullanım sağlamak adına kullanıcısına gelişmiş ve renkli bir LCD arayüz sunar. Cihaz menüsü, Türkçe ve İngilizce desteği sağlamakla beraber oldukça kolay kullanılabilir bir yapıya sahiptir.  Basmak istediğiniz modele karar verip bilgisayarınıza indirdikten sonra yapmanız gereken bunu Zaxe'nin kendi yazılımı üzerinde açıp baskıya hazırlamak. Bunun için de ZaxeDesktop yazılımını kullanabilirsiniz. Bir PC ve laptop üzerine kurulan ZaxeDesktop yazılımı, basımı kontrol etmenizi ve model üzerinde modifikasyonlar yapmanızı sağlar.  Modeli yazılımda açtıktan sonra sol taraftaki ikonları kullanarak model üzerinde boyut, yön gibi çeşitli ayar yapılabilmektedir. "Slice now" butonuna bastığınızda ise hazırladığınız model baskıya hazır hale getirilir. Bu aşamadan sonra ister USB, isterseniz ethernet üzerinden modeli yazıcıya aktarbilirsiniz.

Zaxe X1 filamentleri PLA ve ABS malzemelerden oluşmaktadır. Yazıcıyla beraber verilen baskı sargısı/topu kullanıcı tercihine göre PLA veya ABS malzeme olabilir. (PLA organik plastikten üretilmiş olup ABS petrol tabanlı bir malzemedir. ABS modellerin dayanıklılığı PLA'ya göre daha fazla olup esnekliği PLA'ya göre daha düşüktür. ) Chip Dergisi değerlendirmesine göre baskı işleminin ABS malzeme ile yapılması durumunda "Raft Layers" bölümünden, cam baskı zemini üzerine modelin tutunabilceği bir katman atılması ve modelin bu katman üzerinde oluşturulması önerilmektedir. Bu katman modeli zemine bağlar ve modelin zamanla kayarak yazıcının kritik aksamlarına temaını engeller. PLA için aynı gereklilik söz konusu değildir.

 

GÖRSELLER

Renkli LCD ile oluşturulan kullanıcı arayüzü kolay kontrol sağlar

Filament koruma çubuğu baskı esnasında filamentin zarar görmesini engeller

Hafif ve dayanıklı alüminyum gövde güçlü bir mekanik yapı sağlar.

ZaxeDesktop kulanıcı dostu bir yazılımdır.

 

ÖZET

TEKNİK ÖZELLİKLER  
Basım Boyutları ( X Y Z ) 20 x 20 x 24 cm
Katman Kalınlığı 50 - 300 mikron
Filament Uyumluluğu PLA, ABS
Filament Çapı 1.75
Ekstrüder Monoblok
Basım Hızı 50mm/sn 'den 300 mm/sn'ye
Baskı teknolojisi FDM
Ekstrüder Sayısı 1 adet
Güç Gereksinimi 110V / 240V , 50/60 Hz (2 amper giriş akımı)
Bağlantı Arayüzü USB, Ethernet, Wi-Fi, LCD Ekran
3D Basım Yazılımı ZaxeDesktop (Linux, windows, Mac OS)
3. parti malzeme kullanımı Var
XY hassasiyeti 1.25 mikron
İşlemci  ARM Cortex M3, 120 Mhz
İkili renkte basım var mı? Hayır
Çoklu renkte basım var mı? Hayır
Makina Boyutları 36 x 36 X 45 cm
Makina Ağırlığı 11 Kg
Gönderi hangi ülkeden yapılacak? Türkiye
Garanti  2 yıl

 

PAKET İÇERİĞİ

  • Zaxe X1 3D printer
  • Filament PLA (x1) veya Filament ABS (x1) [İkisinden biri]
  • ​cımbız
  • pense
  • spatula
  • alyan anahtar
  • UHU stick
  • filament koruma borusu
  • filament tutucu
  • güç kablosu

GÖRSELLER ve DÖKÜMANTASYON

 

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz:Benzer Ürünler:
Copyright © 2017 Robotsepeti
Robotsepeti.com Tüm Robotlar Burada! - 0 (0212) 697 62 12 - Atatürk Mah. Eren sk. No:5/2 İkitelli Parseller KüçükÇekmece İstanbul